LSDXOXO

LSDXOXO

LSDXOXO jest wyjątkowym artystą wyróżniającym się w usystematyzowanym krajobrazie muzyki elektronicznej. Rzeszę wiernych fanów zbudował tworząc bezkompromisową muzykę na własnych warunkach. Pod nazwą LSDXOXO tworzy od 2014 roku.

LSDXOXO - kim jest ten unikatowy artysta?

Raushaan Glasgow, gdyż tak naprawdę nazywa się artysta, występujący pod pseudonimem LSDXOXO, to mieszkający w Berlinie artysta pochodzący z Filadelfii, który pierwsze kroki na drodze do popularności stawiał w Nowym Jorku jako DJ i producent muzyczny. Z pochodzenia jest Afroamerykaninem z domieszką krwi karaibskiej i latynoskiej. 

 

Przygodę z muzyką Glasgow rozpoczął jeszcze w pierwszej klasie liceum, od domówek w stylu pop i hip-hop. Początkowo występował pod pseudonimem Funky Spunk, a później przyjął pseudonim LSDXOXO. Glasgow słynie z energetycznych setów DJ-skich, które są kombinacją mainstreamowych brzmień, sprytnie nałożonych na popowe utwory i sample wokalne, getto house, hardcore, electro i techno. Zanim nie zaczął współpracować z innymi artystami, tak uznanym zespołom jak Big Momma i Bbymutha, użyczając swojego wyjątkowego brzmienia, samodzielnie wydawał l swoją serię mixtape'ów Spit or Swallow na Tumblr. Jednym z bardziej popularnych wydawnictw Glasgow jest Truth Tella, w którym posługuje się on motywem z Lavender Town z gry Pokemon. Ostatni EP zatytułowany Dedicated 2 Disrespect, ukazał się 14 maja 2021 roku, nakładem XL Recording. Na tej płycie tej po raz pierwszy artysta użył własnego głosu.

Seks i przesłanie miłości 

- Nie powiedziałbym, że świadomie prowokuję moją muzyką – twierdzi nowojorski DJ/producent, w rozmowie z DJ Mag - Po prostu tak się dzieje. Fakt, że jestem czarnoskórym gejem w świecie heteroseksualnych białych mężczyzn, jest już wystarczająco prowokujący. Ale Nie mogę się powstrzymać od wrzucenia mojego wewnętrznego przesłania moich utworach – bo to jest po prostu bardzo pozytywne przesłanie na temat seksu - dodaje artysta.

Czuję się jak gąbka, która chłonie muzykę 

Oprócz przesłania niczym nie skrepowanej miłości artystę charakteryzują ciężkie breakbeaty. Death Rattle to przykład wręcz niszczycielskiej interpretacji przeboju Heads High Mr. Vegas z lat 90.Cała Europa bawiła się przy tym bicie w roku 2021.

 

LSDXOXO twierdzi, że wszystko co robi jest zakotwiczone w popie. Pop jako gatunek jest tym, z którym artysta utożsamia się najbardziej, ponieważ jest mieszanką różnych wpływów. Pop zawsze ewoluuje i polega na przepuszczeniu różnych gatunków muzycznych przez pewien filtr, który czyni ją bardziej przyswajalną dla odbiorców z głównego nurtu. Polscy fani będą mieli okazję zobaczyć muzyka naAudioriver Festival, któy odbędzie się w Płocku w dniach 29-31 lipca 2022.

 

- Czuję się jak gąbka. Gdziekolwiek mieszkam, czerpię z tych scen duży wpływ. - zwierza się artysta - Kiedy byłem w Filadelfii, czerpałem duży wpływ z muzyki tanecznej z lokalnego obszaru trzech stanów, zwłaszcza z muzyki Baltimore Club, która jest popularna głównie w Filadelfii i Baltimore. Te rodzaje muzyki tanecznej mają określone lokalne platformy, których nie ma w innych miejscach w Stanach - dodaje.

LSDXOXO i podbój europejskiego rynku

Artysta twierdzi, że przewidywał, iż Berlin wpłynie na moje brzmienie, dlatego się tam przeprowadził. - Naprawdę doceniam, jak wiele wysiłku każdy wkłada tutaj w muzyk- podkreśla LSDXOXO - Wszyscy tutaj naprawdę chcą się upewnić, że robią najwięcej pod względem umiejętności technicznych. Dla mnie było to coś, w czym nie byłem zbyt dobrze zorientowany. Nigdy tak naprawdę nie uważałem się za zaawansowanego technicznie producenta. Po prostu robiłem rzeczy z własnymi pomysłami i ludziom się to podobało. Przenosząc się tutaj, zacząłem stosować bardziej usystematyzowany sposób tworzenia muzyki do mojego dźwięku, co pomogło uczynić go nieco lepszym. - wspomina. 

 

Nie od początku było jednak tak kolorowo. Artysta podkreśla, że w Europie, w tym w Berlinie, techno to establishment o bardzo mocnych fundamentach. Trochę trudniej rozbić skorupę, by dać ludziom to nowe doświadczenie. Są znacznie bardziej niezdecydowani i bardziej przywiązani do tradycyjnych brzmień. - Kiedy zobaczyli, że jestem tak nieugięty w tworzeniu muzyki i poważnie podchodzę do rzemiosła, jak oni, scena berlińska zaczęła mnie szanować jako artystę i promotora - twierdzi muzyk.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi LSDXOXO: Mind Against, Baasch, TERR, Paula Temple, Ben Böhmer, Âme b2b Dixon, Peach, Monster, Len Faki, Sevdaliza, Catz N Dogz, Robert Hood, Kas-st, I Hate Models, Friction, Aksamit, BCee, Kasra, The Blaze, Dr Rubinstein, WhoMadeWho, Octo Octa, Adriatique, DJ Holographic, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Solomun, Alignment, Bicep, DJ Fresh, Roi Perez, Harriet Jaxxon, Gorgon City,

 

LSDXOXO - Często zadawane pytania

  • Artysta twierdzi, że najbardziej ucieszył się kiedy Iggy Pop wspomniał o nim w swojej stacji radiowej. „Jak to się dzieje?” - komentował - To naprawdę miłe, że moja muzyka jest słyszana przez takich muzyków jak Iggy Pop - zachwycał się.
  • LSDXOXO jest zodiakalnym Bliźniakiem o introwertycznej naturze. Twierdzi, że jego strój zależy od nastroju. - Traktuję siebie jak lalkę Kena. - wyznaje - Dziś jestem punkiem. Jestem glam kolejnego dnia. To zależy tylko od mojego nastroju. Naprawdę po prostu ubieram się tak, jak czuję się w środku. Nie traktuję swojego wizerunku zbyt poważnie. Może jutro założę sukienkę, a następnego dnia wezmę luźne dżinsy i chustkę. Kto wie? - żartuje.
  • LSDXOXO wystąpi na Audioriver Festival, któy odbędzie się w Płocku w dniach 29-31 lipca 2022
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

LSDXOXO
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/