Lor

Lor

Lor to zespół stworzony przez 4 niezwykle utalentowane muzycznie dziewczyny z Krakowa, które od kilku lat zarażają swoją folkową i subtelną muzyką. Co jeszcze warto wiedzieć o zespole? Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat Lor! 

Kim są Lor?

Zespół folkowy Lor składa się z 4 młodych I utalentowanych muzycznie dziewczyn, które tworzą klimatyczną muzykę. Ich wyjątkowość polega na tym, że w znacznej mierze opiera się na połączeniu skrzypiec, pianina i ujmującego wokalu. Kto zatem tworzy zespół Lor? W grupie znalazły się Jagoda Kudlińska, która odpowiada za wokal, grająca na pianinie Julia Skiba, skrzypaczka Julia Błachuta oraz Paulina Sumera, która pisze zespołowi teksty. Co ciekawe, w momencie założenia zespołu, najmłodsza z dziewczyn miała zaledwie czternaście lat.

Jak powstał zespół Lor?

Historia założenia zespołu zaczęła się dość niewinnie, ponieważ dziewczyny znały się ze szkoły. Mowa o Paulinie Sumerze i Juli Skibie, które razem chodziły do jednego gimnazjum. Kiedy były w ostatniej klasie, stworzyły one razem swoją pierwszą piosenkę, która nazywała się "The Garden of Happy Dead People". Co więcej, do zarejestrowania swojego pierwszego utworu, dziewczyny potrzebowały wokalu i dodatkowego instrumentu. Tak więc wraz z czasem dołączyły do nich również wokalistka Jagoda Kudlińska oraz Julia Błachuta, która odpowiada za skrzypce. Miało to miejsce na początku 2015 r., gdy wszystkie one zobaczyły w trakcie jednej z wystaw obraz "Ogród Szczęśliwych Zmarłych" Friedricha Hundertwassera. Skąd się natomiast wzięła nazwa zespołu? Lor to 3 ostatnie litery słowa "folklor", który stał się główną inspiracją dla tego damskiego zespołu. Formacja ta występuje razem na scenie od 2015 r.

Jaką muzykę tworzą Lor?

Zespół Lor czerpie inspiracje z muzyki folkowej oraz artystów takich jak Agnes Obel, Tom Rosenthal, Sóley i Birdy. Nic więc dziwnego, że piosenki Lor są niewinne i melancholijne. Zespół tworzy bardzo subtelną i poetycką muzykę, czego dowodem jest długo wyczekiwany album "Lowlight", który ukazał się wiosną  2019  r. Znalazło się na nim 15 piosenek, które przepełnia melodie fortepianu i skrzypiec. Warto również dodać, że album ten powstał przy współpracy ze znanym polskim producentem – Michałem Przytułą.

Początki zespołu

Pierwszym wielkim hitem zespołu Lor została piosenka "Windmill", która doczekała się nawet teledysku. Zaledwie miesiąc po premierze tego kawałka światło dzienne ujrzała również EP–ka zespołu, którą dziewczyny zatytułowały "Welcome, Welcome, I'm a Worm". Obydwa materiały spotkały się z bardzo pozytywną krytyką. Co więcej, sprawiły one, że dziewczyny zaczęły pojawiać się na festiwalach i innych wydarzeniach muzycznych. Od tamtej pory zespół Lor zagrał już m.in. na imprezach takich jak: poznański Spring Break, filmowym festiwalu Slot Art oraz Soundrive, który jest organizowany w Stoczni Gdańskiej. Zespół wystąpił również na Europejskich Targach Muzycznych Gazety Co Jest Grane, oraz jako support przed koncertem norweskiej artystki o pseudonimie Aurora.

"Sunlight"

To jednak jeszcze nie wszystko. W  marcu  2020 r. ukazała się  EP–ka pod tytułem "Sunlight". Tytuł nie bez powodu nawiązywał do światła słońca. Kojarzone ze światłem oraz wieloma pozytywnymi emocjami, jakie ono wywołuje słońce – taka też ma być muzyka krakowskiego zespołu Lor. Co więcej, na krążku pojawił się także Grzegorz Wardęga, który jest znany jako Runforrest. Piosenkarz ten w 2021 r. wydały swój singiel "Nikt”, który de facto jest tak naprawdę pierwszym jego utworem w języku ojczystym. Nie jest to jednak ostatni z krążków dziewczyn. Zespół wciąż aktywnie działa muzycznie i pracuje nad nowymi materiałami.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Lor: Jucho, Bitamina, LUNA, The Dumplings, Artur Rojek, Ars Latrans Orchestra, Miętha, Julia Wieniawa, Zalia, Ralph Kamiński, Monika Brodka,

 

Lor - Często zadawane pytania

  • Zespół Lor tworzy muzykę folk.
  • Nad płytą "Lowlight" zespół współpracował z polskim producentem – Michałem Przytułą.
  • Najmłodsza z dziewczyn należących do zespołu, w momencie założenia zespołu (2015 r.) miała jedynie 14 lat.
  • Formacja Lor powstała w Krakowie.
  • Zespół Lor współpracował wokalistą Grzegorzem Wardęgą, który jest znany jako Runforrest.
  • Był to obraz "Ogród Szczęśliwych Zmarłych" Friedricha Hundertwassera.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Lor
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/