Lochy i Smoki

Lochy i Smoki

Lochy i Smoki to kapela alternatywna, grająca muzykę w stylu punk i emo. To czwórka zwariowanych artystów, która przyciąga na koncerty fanów ciężkim, ale melodyjnym brzmieniem i warstwą tekstową niepozbawioną treści.

Lochy i Smoki - o zespole

Nazwa zespołu nawiązuje do gry RPG z 1974r. "Dungeons & Dragons", która do dziś ma miliony fanów na całym świecie. Gra pełna magów, herosów i potworów doczekała się nawet ekranizacji, a w Polsce - punkowej kapeli, która zaczerpnęła od niej swoją nazwę. Zespół został założony przez wokalistę i gitarzystę Pawła Drzewieckiego oraz perkusistę Krzysztofa Brotonia

 

Lochy i Smoki zadebiutowały na muzycznej scenie w rodzimym mieście Szczecin w 2012r. Ich pojawienie się wzbudziło niemałą sensację nie tylko w stolicy Pomorza Zachodniego, ale i w całej polskiej muzyce alternatywnej, a fanów cięższego brzmienia urodzonych w latach 80. XX wieku natchnęło nostalgią za muzyczną epoką, która już nie wróci. Na całe szczęście dla polskiej alternatywy mamy Lochy i Smoki! Muzycy grający na co dzień w kapelach takich jak Throne, WC i ODC postanowili pewnego wiosennego dnia zrobić wspólną próbę i tak to wszystko się zaczęło. Początkowo był to wspólny projekt bez nazwy, ram muzycznych i planów na płytę. Potem przyszedł czas na występ, który zrodził się z potrzeby zapewnienia supportu przed koncertem jakiegoś zachodniego zespołu w Szczecinie - i tam właśnie pojawiły się Lochy i Smoki. Początki ich twórczości nie były łatwe - Panowie doskonalili jeszcze swoje wokale i grę na instrumentach, nie mieli pieniędzy ani miejsca, w którym mogliby nagrać płytę. 

Twórczość artystyczna 

W marcu 2022r. miała miejsce premiera krążka pod tytułem "Mogłem zostać w domu i grać w gry", który jest promowany przez muzyków na licznych koncertach w klubach. Latem będziemy mieli także okazję zobaczyć ich na ważnych w świecie muzyki alternatywnej scenach festiwalowych, takich jak np Jarocin Festival 2022, który odbędzie się w dniach 14-17 lipca. Bilety na to wydarzenie wciąż są dostępne.

Lochy i Smoki - inspiracje

Jak przyznają w wywiadach muzycy, ich inspiracje to wspomniane już papierowe gry RPG, filmy fantastyczne, kino Davida Lyncha, a także gry komputerowe, takie jak "Baldur’s Gate". 

 

Muzyczne inspiracje, do których przyznają się artyści to między innymi: Leftover Crack, Minor Threat czy Blink 182. Prekursorami tego typu muzyki w naszym kraju był zespół Oszukać Listopad

 

W tekstach kapeli Lochy i Smoki nie brak nawiązań do ich zainteresowań, choć trzeba przyznać, że nie są one oderwane od rzeczywistości, ale przedstawiają ją taką, jaka jest - nie zawsze pogodna i zgodna z naszymi oczekiwaniami. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Lochy i Smoki: Hunter, IRA, Hedone, Artur Rojek, Dr Misio, Kobranocka, KSU, Ralph Kamiński, Dżem, Sztywny Pal Azji, Kaśka Sochacka, Illusion, Włochaty, Czesław Śpiewa, Pidżama Porno, Ikarus Feel, Mery Spolsky, Kult,

 

Lochy i Smoki - Często zadawane pytania

  • Najnowszy krążek nosi tytuł: "Mogłem zostać w domu i grać w gry". Jego premiera miała miejsce 4 marca 2022r.
  • Tak, jeśli tylko udaje im się znaleźć wolny dłuższą chwilę wolnego czasu na dzienną lub nocną sesję gry.
  • Lochy i Smoki to kapela ze Szczecina.
  • Lochy i Smoki śpiewają swoje piosenki po polsku, co czyni ich teksty bardziej autentycznymi dla mieszkańców naszego kraju.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Lochy i Smoki
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/