Lionel Richie

Lionel Richie

Lionel Richie urodził się 20 czerwca 1949 roku. Jest amerykańskim piosenkarzem i autorem tekstów. W latach 70. grał z funkowym zespołem Commodores, który artysta założył ze swoimi kolegami z Tuskegee Institute. Ich debiutancki album “Machine Gun” z 1974 roku odniósł sukces, a w ciągu kolejnych siedmiu lat wydali osiem albumów studyjnych, które zawierały popularne hity.

Lionel Riche i rozwój kariery muzycznej 

Lionel Richie był autorem wielu piosenek grupy, wśród nich znalazły się “Easy”, “Sail On”, “Billboard”, “Three Times a Lady”, “Still”. W 1981 roku Lionel Richie nagrał swój największy przebój - duet z Dianą Ross “Endless Love”, który znajduje się na liście 20 najlepiej sprzedających się singli wszech czasów. Muzyk rozpoczął swoją karierę solową w 1982 roku swoim debiutanckim albumem “Lionel Richie”, który zawierał trzy hity: “Truly”, “You Are” oraz “My Love”. Album trafił na trzecie miejsce list przebojów i sprzedał się w ponad czterech milionach egzemplarzy. Kolejny album Lionela Richie “Can't Slow Down” został wydany w 1983 roku, sprzedał się w liczbie osiem milionów egzemplarzy, co dało muzykowi awans do pierwszej ligi międzynarodowych supergwiazd.

 

Wśród singli tego albumu znalazły się: “All night Long (All Night)” oraz “Hello”. W 1985 roku Lionel Richie został współtwórcą charytatywnego singla “We Are The World” z Michaelem Jacksonem. Sprzedaż singla sięgnęła 20 milionów egzemplarzy. Następny album artysty “Dancing On The Ceiling” z 1986 roku okazał się być kolejnym muti-platynowym hitem zawierającym popularną piosenkę “Say You, Say Me”.

 

W ciągu swojej kariery Lionel Richie sprzedał ponad 100 milionów płyt na całym świecie, zdobył trzy nagrody Grammy, Oscara, Złotego Globa za najlepszą oryginalną piosenkę do filmu. W 2016 roku muzyk otrzymał najwyższe wyróżnienie “Songwriters Hall of Fame” - nagrodę Johnny’ego Mercera.

Lionel Richie — koncerty

Lionel Richie był headlinerem na koncercie z okazji 4 lipca 2006 roku z Fantasia Barrino w Filadelfijskim Muzeum Sztuki. 7 maja 2006 roku Richie wystąpił na głównej scenie (Acura Stage) podczas New Orleans Jazz & Heritage Festival. W 2011 roku muzyk wraz z Guyem Sebastianem odbył tournee po Australii i Nowej Zelandii. Nagrali razem kawałek “All Night Long”, dochód ze sprzedaży singla był przeznaczony na pomoc po powodziach w Australii i trzęsieniu ziemi w Nowej Zelandii. 25 marca 2019 roku Lionel Richie ogłosił 33-dniową trasę na Ameryce Północnej. Jego “Hello Tour” rozpoczęło się 10 maja na festiwalu KAABOO w Arlington. 

 

Lionel Richie w Polsce wystąpił w lipcu 2016 roku w Ergo Arenie w Gdańsku. Nie przegap najnowszych wydarzeń na naszej stronie! Bądź na bieżąco z nadchodzącymi koncertami!

 

Lionel Richie - Często zadawane pytania

  • Albumy, które wydał dotychczas Lionel Richie: Lionel Richie (1982) Can't Slow Down (1983) Dancing on the Ceiling (1986) Louder Than Words (1996) Time (1998) Renaissance (2000) Just for You (2004) Coming Home (2006) Just Go (2009) Tuskegee (2012)
  • Lionel Richie tworzy muzykę z gatunku: soul, pop, R&B
  • Kariera Lionela Richie zaczęła się w 1968 roku tworząc razem z kolegami zespół Commodores.
  • Lionel Richie w Polsce występował już kilka razy. Pierwszy koncert dla dużej publiczności muzyk dał 21 lipca 2016 roku w Ergo Arenie w Gdańsku. Wcześniej, w 1999 roku odbył się koncert artysty w Sopocie, a 2010 roku wystąpił na koncercie charytatywnym w Pałacu Prezydenckim.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Lionel Richie
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/