Lewis Capaldi

Lewis Capaldi

Lewis Capaldi, a właściwie Lewis Marc Capaldi to szkocki muzyk, piosenkarz oraz autor tekstów. Urodził się w Glasgow w Szkocji 7 października 1996 roku. To niezwykle utalentowany młody artysta, którego koncerty biją rekordy popularności wśród wielu fanów. Popularność zyskał dzięki swojemu singlowi "Someone you loved", który trafił na listy przebojów w wielu krajach np. Europy i Azji.

 

Tak, jak już zostało wspomniane Lewis Capaldi urodził się w Glasgow, gdzie pozostał do ukończenia 4. roku życia. Jego ojciec jest handlarzem ryb, natomiast matka pielęgniarką. Ma troje rodzeństwa i ukończył Akademię St Kentigern w Blackburn. Już w wieku dziewięciu lat nauczył się grać na perkusji i gitarze, a w wieku dwunastu lat śpiewał w pubach oraz pisał swoją muzykę. Kiedy już wkraczał w dorosłość postanowił zadbać o rozwój swojej kariery muzycznej. 

Twórczość Lewisa Capaldi 

Lewis Capaldi to muzyk, który już w wieku 12 lat pisał utwory i rozpoczął grę na gitarze. Jego piosenki były tak dobre, że występował nawet w wielu pubach i klubach, a dodatkowo nagrywał swoje piosenki i publikował je w serwisie "Youtube". Niewątpliwie najlepszą drogą do rozpoczęcia wielkiej kariery był singiel "Bruises", który doprowadził do podpisania kontraktów z „Capitol Records" i „Virgin EMI Records”. Organizując trasy koncertowe, jego czwarta organizowana trasa po Wielkiej Brytanii i Europie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a bilety na jego koncerty wyprzedały się w zaskakującym tempie. 

 

W 2019 roku Lewis Capaldi wydał swój debiutancki album „Divinely Uninspired to a Hellish Extent", który stał się najlepiej sprzedającym się albumem w Wielkiej Brytanii. Osiągnął również status złotej płyty, zaledwie dwa tygodnie po jej wydaniu. Popularność zawdzięcza piosence "Sameone you loved" wydanej w 2019 roku. To właśnie ona podbiła listy przebojów 29 krajów świata, a dodatkowo aż przez 7 tygodni była na pierwszym miejscu brytyjskiej listy przebojów. Osiągnęła również 83 miliony wyświetleń w serwisie Youtube. 

 

W sierpniu 2019 roku Lewis Capaldi grał na koncertach Eda Sherana na jego światowej trasie koncertowej "Divide". To niezwykły artysta, nagradzany i nominowany w wielu plebiscytach. Od 2020 roku muzyk pisze i nagrywa swój drugi album studyjny, które zostanie wydany w 2022 roku. Co ważne, Capaldi to nie tylko wokalista i autor tekstów, ale również instrumentalista. Gra na gitarze i fortepianie. Obecnie w celu stworzenia dobrego materiału jest mniej obecny w mediach społecznościowych. 

Współpraca z innymi artystami 

Ogromna popularność artysty sprawiła, że mógł współpracować z wieloma muzykami. Uczestniczył w trasie koncertowej Rag'n'Bone Mana i Milky Chance. Dzięki temu zwróciło na niego uwagę wielu artystów m.in. Kygo, Ellie Goulding i Niall Horan, który poprosił Lewisa o wsparcie na dwóch koncertach. Już w 2018 roku Capaldi otwierał koncert Sama Smitha podczas trasy koncertowej The Thrill of It All European Tour. 

Nominacje i nagrody

Lewis Capaldi ze względu na swoją twórczość był nominowany do wielu plebiscytów i otrzymał całą listę różnorodnych nagród. Wśród nich wyróżnić można:

 • Nagroda za najlepszy akt akustyczny w "Szkockie nagrody muzyki alternatywnej" - 2017;
 • Nagroda dla najlepszego przełomowego artysty w "Szkockie nagrody muzyczne" -2017;
 • Nagroda Przełom w "Wielkie Nagrody Szkota" -2018;
 • Nagroda Wschodzącej Gwiazdy w "Forth Awards" - 2018;
 • Nagroda Brand New for 2019 MTV - 2019;
 • Nagroda QAwards za najlepszy utwór "Someone you loved" - 2019;
 • Nagroda BBC dla nastolatków dla najlepszego brytyjskiego piosenkarza - 2019;
 • Nagroda BBC dla nastolatków za najlepszy singiel "Someone you loved" - 2019;
 • Nagroda Brit Awards dla najlepszego nowego artysty - 2020;
 • Nagroda Brit Awards za piosenkę roku "Someone you loved" - 2020;
 • Nagroda Global Awards dla najlepszego artysty masowego przekazu - 2020;
 • Nagroda Global Awards dla najczęściej odtwarzanej piosenki 2019 roku - 2020;
 • Nagroda dla najlepszego artysty w Wielkiej Brytanii - 2020.

Oprócz wielu nagród, artysta może pochwalić się całą masą nominacji do prestiżowych nagród m.in. American Music Awards czy Bilboard Music Awards. 

Ciekawostki na temat muzyka

 • Lewis Capaldi ma pochodzenie włoskie, irlandzkie i szkockie. 
 • Kuzynem muzyka jest aktor Peter Capaldi, który wystąpił w jego teledysku do utworu "Someone you loved". 
 • Lewis Capaldi jest dalekim krewnym fizyka jądrowego Josepha Capaldiego. 
 • Jest fanem piłki nożnej i kibicuje drużynie Celtic FC. 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Lewis Capaldi: Julia Wieniawa, Taco Hemingway, Ava Max, Parcels, White 2115, Future, Anne-Marie, Young Leosia, Jan - rapowanie, Bedoes, Rosalie, OKI, Halsey, Kinny Zimmer, Mimi Webb,

 

Lewis Capaldi - Często zadawane pytania

 • Artysta urodził się w Glasgow w Szkocji 7 października 1996 roku.
 • Singiel, który przyniósł muzykowi największą sławę to "Someone you loved".
 • Debiutancki album artysty to „Divinely Uninspired to a Hellish Extent".
 • Artysta był wielokrotnie nagradzany w różnorodnych konkursach i plebiscytach. Otrzymał nagrodę Brit Awards za piosenkę roku "Someone you loved", a także wiele innych prestiżowych tytułów.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Lewis Capaldi
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/