Lech Makowiecki

Lech Makowiecki

Lech Makowiecki to urodzony w 1954 roku polski poeta, autor tekstów, kompozytor i muzyk oraz scenarzysta i felietonista Jest liderem zespołu ZAYAZD, w którym występuje od 1986 roku.

O Lechu Makowieckim

Lech Makowiecki rozpoczął swoją karierę muzyczną w 1978 roku w znanym zespole country Babsztyl. Zastąpił wtedy Czesławę Wasilewską. Muzyk występował jako wokalista, gitarzysta i mandolinista. Dużym sukcesem zespołu było zdobycie w 1985 roku Złoty Pierścień na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu.

 

W 1986 założył i został liderem zespołu Zayazd, z którym stworzył 5 płyt. Później rozpoczął też karierę solową - nagrał dwie płyty na których znalazła się poezja śpiewana z gatunku bardów. Utwory  poruszją tematy takie jak patriotyzm i historia Polski z okresu II wojny światowej.

 

Lech Makowiecki prowadzi cykliczne autorskie audycje słowno-muzyczne na antenie  radiowej Jedynki pt. "Wieczór z Historią". Na Piknikach Country był gościem od pierwszych edycji, śpiewał wtedy w zespole Babsztyl.

Lech Makowiecki na Pikniku Country 2021

Lech Makowiecki będzie jednym z gości Pikniku Country 2021, który co roku organizowany jest w Mrągowie i skupia miłośników tego gatunku muzycznego. Oprócz niego podczas wydarzenia w Mrągowie wystąpią inny znani muzycy tacy jak między innymi Karolina Jastrzębska, Alicja Boncol czy Michael Lonstar. Piknik Country 2021 będzie 40. edycją tego legendarnego festiwalu muzycznego. Koncerty prowadzić będą: jeden z twórców Pikniku Korneliusz Pacuda i Paweł Sztompke, który jest dziennikarzem muzyczny Polskiego Radia.

 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Lech Makowiecki
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/