Kukon

Kukon

Jakub "Kukon" Konopka to młody raper wywodzący się z Lubelszczyzny, a dokładnie z Biłgoraja. Na początku artysta próbował sił w podziemiu, wydając "Kocham cię". Przeszedł on jak burza od 2018 roku, kiedy wydał pierwszy znany i legalny album "Piękny ból", stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych raperów w Polsce w ciągu kilku lat.

Kukon informacje o artyście 

Swoją przygodę ze sceną muzyczną Kukon rozpoczął w roku 2014, kiedy to działał w podziemiu. Wówczas swoje utwory publikował na kanale YouTube, który nazywa się "Ogrody". Jest to miejsce, w którym możemy usłyszeć jeden z jego dwóch stylów muzycznych. Na wspomnianym wcześniej kanale opublikowane zostały dość klasyczne, undergroundowe kawałki, nawiązujące do stylu boom-bap. Znajdziemy tam także pierwsze nieoficjalne płyty wykonawcy - "Czerwony Dywan", "OGF" czy pierwotne "Ogrody". Poza numerami, jakie znajdują się na płytach znajdziemy tam również wiele kawałków stworzonych z czystej pasji oraz zajawki, które zostały nagrane dyktafonem w telefonie wraz z puszczonym na głośnikach w tle bitem.

 

W roku 20016 na YouTube pojawił się nowy kanał wykonawcy pod nazwą "PIĘKNY SYF". To właśnie tam zaczęto publikować pierwsze utwory lex clockwork’a, który był jednym z wielu członków ekipy Kukona. Pod koniec roku również na tym kanale znalazły się pierwsze kawałki Kuby, jednak nagrane w innym stylu niż dotychczas. Utwory są przepełnione emocjami - bólem, smutkiem oraz depresyjną atmosferą.

 

08.09.2018 r. na kanale znalazła się pierwsza płyta Kukona o nazwie "Piękny Ból". Następnie, 08.03.2019 r. została opublikowana kolejna EP-ka "Agresja & Depresja". To właśnie z tych płyt możemy dowiedzieć się najwięcej o życiu Jakuba, jego problemach, jakim stawia czoła na co dzień, a także jego stanie emocjonalnym. Utwory znajdujące się na płytach są niezwykle emocjonalne i z pewnością mogą prowadzić do głębszych przemyśleń oraz autorefleksji.

 

Trzy miesiące później, 07.06.2019 r. przyszedł czas na jego trzecią oficjalną płytę - "Diabły & Zapałki". Był to nieco luźniejszy materiał niż dotychczas. Płyta składa się z 7 utworów. W tym samym roku ukazały się jeszcze dwie płyty Kukona - 19.10.2019 r. premierę miał album "Radio Taxi", a dwa miesiące później "Ogrody Mixtape", które przyniosły raperowi niebywały sukces.

 

Rok 2020 stał się rokiem Kukona dzięki płycie "Afera" wykonaną wspólnie z Magierą, który przez oceniających stał się z jedną z najciekawszych tego roku. Pojawił się również gościnnie u Quebonafide w Romantic Psycho. Fani pokochali go za to, że w prostych słowach wyraża swoje naprawdę szczere uczucia. Lubi stawiać siebie w opozycji do raperów, którzy prezentują ze sobą nadmiernie przepych i wymuszoną sztuczność. Również nie chce stać się monotonny, dlatego często eksperymentuje w swojej niezwykłej muzyce.  Ostatnią z płyt, jaka ukazała się na rynku jest wydana 07.04.2022 r. "ROUGH N'GENTLE"

Kukon - koncerty

W poprzednich latach Kukon koncertował na pojedynczych wydarzeniach takich jak Hip Hop Festival czy klubach. Od roku 2019 występuje w większych miastach.  Będzie go można zobaczyć na Sun Festival 2022, który odbędzie się w Kołobrzegu oraz na Orange Warsaw Festival 2022.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Kukon: Kaz Bałagane, Zdechły Osa, Mr. Polska, Otsochodzi, Smolasty, Oliwka Brazil, Wac Toja, Buszu, Dwa Sławy, Kinny Zimmer, PRO8L3M, Reto, Pezet, KęKę, Małach / Rufuz, Asthma, OKI, Sobel, O.S.T.R., Chillwagon, Szpaku, Diho, Kizo, Qry, White 2115, Pawbeats, Włodi, Bonson, Słoń, Kalush Orchestra, Gedz, Jan - rapowanie, Przyłu, Miły ATZ, Gibbs, Nypel, Białas, ERO, Trill Pem, Young Multi, The Game, Zetha, Kabe, Miszel, Guzior, CatchUp, Jacuś, Skepta, Chivas, Malik Montana, Paluch, Sokół, Dziarma, Avi x Louis Villain, Gruby Mielzky, Phunk'ill, OIO, Olszakumpel, Sarius, Borixon, Young Igi, Janusz Walczuk, Margaret, Esceh, Taco Hemingway, Żabson, Tede,

 

Kukon - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Kukon wystąpi w: Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Lublinie
  • Jakub Konopka, czyli Kukon pochodzi z Biłgoraja, dzielnicy Ogrody.
  • Kukon urodził się w roku 1996 - obecnie ma 26 lat.
  • Wytwórnie, z jakimi współpracuje Kukon to Soul Records oraz PIĘKNY SYF. Oprócz wytwórni swoje kawałki nagrywał z Julią Mikułą, PROBL3M, @atutowy, Darią Zawiałow, Quebonafide czy Gibbsem.
  • Najnowsza płyta Kukona nosi nazwę "ROUGH N'GENTLE". Została wydana 07.04.2022 r.
  • Najpopularniejszą płytą Kukona są "Ogrody Mixtape" z roku 2019.
  • Na początku swojej przygody z rapem tworzył "klasyczny", undergroundowy rap. W późniejszym czasie jego muzyka zamieniła się w nostalgiczną oraz przepełnioną smutnymi emocjami, gdzie raper wyraża siebie.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Kukon
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Kukon BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza

Lato w Plenerze 2022

zwiń rozwiń i KUP BILET

Poznań
17.08
środa, 20:00
Skwer Play
sprawdzanie dostępności
od 125 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
20.08
sobota, 20:00
HotSpot
sprawdzanie dostępności
od 70 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Lublin
25.08
czwartek, 20:00
PLENER
sprawdzanie dostępności
od 109 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Łódź
02.09
piątek, 20:00
Ogrody Geyera
sprawdzanie dostępności
od 99 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Poznań
20.08
sobota, 15:00
Galeria Malta Poznań
sprawdzanie dostępności
od 119 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/