Krzta

Krzta

Trzech chłopaków z Olsztyna zakłada zespół metalowy w roku 2015 i od razu tworzą rozłam na metalowo – rockowej scenie. Kamil, Andrzej i Kuba. Ich brzmienie można określić dokładniej jako mathcore. To energiczne trio czerpie inspiracje z innych gatunków muzycznych takich jak noise rock oraz sludge metal. W roku 2017 wydali niesamowicie brzmiący i świetnie przyjęty album zatytułowany jak sama nazwa zespołu, czyli „Krzta”, wydany dzięki wytwórni Green Lungs Records. Tych trzech twórców w roku 2021 zasiliło szeregi niezależnego labelu i agencji z Torunia, o nazwie Pirania Music. To dzięki temu nagrali drugi krążek, który zatytułowali dość oryginalnie: „Żółć. Niszczenie. Zgliszcze”.

Jaki jest zespół Krzta?

Zespół Krzta to czyste szaleństwo formy, ich pierwszy debiutancki krążek został nagrany w ekspresowym tempie. Udało im się tego dokonać w dwa dni, co dowodzi, że nie trzeba zbyt dużych nakładów sił, by powstał naprawdę ciekawy materiał. Na płycie pojawiło się 6 kawałków, zwanych przez fanów „killerami”, ponieważ były aż tak dobre. Płyta została świetnie przyjęta przez słuchaczy, choć jak mówią sami twórcy ich muzyka ma za zadanie zdewastować i przejechać słuchacza, a to wszystko za sprawą mocnych dźwięków i treści.

 

Olsztyńscy muzycy to obraz brutalnego metalu, niskich dźwięków gitar i donośnego ryku wokalisty Kamila Błażewicza. Można dostrzec w ich muzyce siłę, moc i złość.

 

Krzta to zespół silny i grający śmiercionośną muzykę, pełną riffów dających się słyszeć w każdym kącie sali koncertowej.

 

Zespół wybrał swoją stylistykę grania i widać, że czuje się w niej doskonale, jest jednym z niewielu zespołów tak zgrabnie poruszających się po tym rodzaju muzyki.  Grają stylistyczny i muzyczny obłęd, który wbija się mocno w głowę, jest skomplikowany, ale skomponowany z niezwykłą pasją. Dzięki wysokiej jakości każdego utworu mogą swobodnie aspirować do absolutnej czołówki niskiego grania w Polsce, kto wie, może i na świecie? 

 

Teksty napisane przez Kamila są ubrane w niesamowite brzmienia, będące filozoficznym poszukiwaniem sensu istnienia. Chłopaki chcą zrozumieć świat, który jest wokół nas. Piosenki są pisane po polsku co cieszy fanów. Zespół ma niestandardowe podejście do grania, a także unikatowe pomysły, a przede wszystkich ich granie jest pełne pięknego i soczystego brzmienia.

Krzta na koncertach

Krzta na koncertach jest niesamowita, każdy występ to petarda, jednak na płycie brzmi tak samo rewelacyjnie. Widać, że włożyli wiele serca w tworzenie swoich płyt.

 

Fani skarżą się jednak na niedosyt, 6 piosenek dla słuchaczy to jednak mało. Ich album jest bardzo ważną pozycją wydawniczą i każdy chciałby go mieć na półce.

 

Aby zrozumieć muzykę jaką tworzy Krzta, pełną hałasu i obłędu trzeba dać się jej całkowicie pochłonąć. Wyznaczają swoje kierunki i podążają dzielnie swoimi ścieżkami twórczymi.

 

Krzta zabiera swoich słuchaczy w metalowy mikroklimat, który charakteryzuje się ciężkimi basami, brudnymi sludge’owymi riffami oraz szybką grą na bębnach. Krzty to świetne brzmienie instrumentów oraz świetna produkcja.

Najnowszy krążek zespołu to płyta trudna w odbiorze, choć bardzo wciągająca i intrygująca.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Krzta: Tiamat, Mord A Stigmata, Moonstone, Napalm Death, Ragehammer, Chainsword, Truchło Strygi, Asphyx, Night Demon, Tides From Nebula, WIJ, Dom Zły, Jad, Deszcz,

 

Krzta - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Krzta wystąpi w: Aleksandrowie Łódzkim
  • Najnowszy krążek o tytule „Żółć. Niszczenie. Zgliszcze” powstał w 2021 roku i jak mówią twórcy była to dla nich naturalna droga. Drugi krążek miał przynosić większy ładunek emocjonalny. Miało być w nim więcej agresji oraz jego odbiór miał być trudniejszy. To wszystko czego oczekiwali od tej płyty zostało spełnione.
  • Atmosfera jest gęsta i momentami przytłaczająca, jednak niesie ze sobą ogromne ilości emocji, nie tylko tych ciemnych. Na początku drogi nie mieli scenariusza, ale tworzenie tej płyty było dla nich naturalne.
  • Prace nad nim trwały 5 lat, ponieważ proces tworzenia wymaga akceptacji wszystkich trzech autorów. Są motywy, które od razu poruszają całą trójkę, a na inne potrzeba czasu i dopracowania koncepcji. Każdy z autorów w równym stopniu tworzy całość muzyki, którą można słyszeć na płycie oraz na koncertach.
  • Pomysłodawcą zespołu był Kamil, jednak szybko dołączyli do niego Andrzej i Kuba, dzięki czemu po czuli, że ich skład jest pełny. Stworzyli formację, która dopełniała się.
  • Tak, zespół od wielu lat jest spotykany na polskiej scenie. Na rok 2022 jest zaplanowanych także wiele koncertów na festiwalach oraz w wielkich miastach.
  • Na perkusji gra Andrzej Postek, na gitarze basowej Kuba Kamiński, a wokalistą grającym także na gitarze jest Kamil Błażewicz. Panowie pochodzą z Olsztyna i to tam zrodził się pomysł stworzenia zespołu.
  • Istota Sznur Bezkres Sam Smoła
  • Twórcą tekstów jest wokalista Kamil, to on tworzy piosenki pełne emocji, które zaskakują swoją głębią, piosenki są pisane i śpiewane w języku polskim, co nie jest często spotykane w tym stylu muzycznym. Zespół jest ewenementem na skalę światową, ich styl muzyki intryguje.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Krzta
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Krzta BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 89 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 89 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 89 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 159 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 30 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 20 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/