Kollektiv Turmstrasse

Kollektiv Turmstrasse

Kollektiv Turmstrasse to zespół muzyczny założony w 1999 roku w niemieckim mieście Wismar. Założycielami byli członkowie zespołu, czyli Nico Plageman i Christian Hilscher. Duet stworzył wiele albumów, singli oraz remiksów muzycznych. Komponują muzykę minimal techno, która jest odmianą tradycyjnego techno, jednak charakteryzuje się minimalistycznymi aranżacjami. 

Kollektiv Turmstrasse - czym wyróżnia się muzyka duetu?

Kollektiv Turmstrasse proponuje swojej publiczności muzykę elektroniczną, która jest swego rodzaju sztuką. Sztuką wyrażania emocji. Muzyka łączy się z tłumem wyrażając emocje i docierając do ich głębi. Jest bardzo rytmiczna i wpadająca w ucho. Zespół gra regularnie na imprezach międzynarodowych. Zdobył dużą popularność wśród odbiorców. Panowie cenią sobie wolność. Podróże są sprawą pierwszorzędną, ważniejszą niż nagroda. Odkrywanie świata oraz poznawanie nowych i ciekawych miejsc są ważnym aspektem ich życia a tym samym twórczości. Nowe doświadczenia są motorem do tworzenia coraz to nowych i lepszych kawałków muzycznych.

Nico Plageman, Christian Hilscher - krótka biografia

Nico Plagemann swoją karierę rozpoczął w wieku 14 lat debiutując na scenie demo. Jego fascynacja do możliwości tworzenia nowych utworów muzycznych spowodowała, żę z biegiem czasu muzyka stała się jego pasją. Drugi członek zespołu, Christian Hilscher, pierwsze utwory tworzył za pomocą popularnych w tamtych czasach narzędzi Tracker. Grał na imprezach plenerowych oraz undergroundowych. Na początku swej kariery działał samodzielnie jako DJ i spędzał dużo czasu tworząc muzykę. Działał również w sferze kultury. Organizował własne imprezy. Muzycy poznali się na jednym z koncertów. Ich drogi połączyła wspólna pasja i przyjaźń. Wspólnie inwestowali w sprzęt muzyczny, by razem komponować. 

Albumy Kollektiv Turmstrasse

  • 2006 rok - "Verruckte Welt",
  • 2010 rok - "Rebellion der Traumer",
  • 2013 rok - "Music Gewinnt Freunde".

Duet muzyczny Kollektiv Turmstrasse - twórczość i koncerty

Zespół wydał swoją bardzo udaną EP-kę pod tytułem "Sry I'm Late" przy udziale wytwórni Solomuna Diynamic. Jest to klasyk muzyki elektronicznej, który zdobył w 2015 roku ogromną popularność. Jest rozchwytywany do dziś. W 2011 roku duet wystąpił na Igloofest w Montrealu w Ameryce Północnej. Był to festiwal folklorystyczny. Występowali również w Niemczech na Fusion Festival i w Holandii. Wszechstronność w graniu różnych gatunków pozwoliła zaskarbić sobie względu wielu odbiorców. Publiczność uwielbia kawałki o zróżnicowanych i potężnych dźwiękach. Zdolność konsekwentnego dążenia do celu stawia grupę na wysokim poziomie wśród twórców. 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Kollektiv Turmstrasse: Fisz Emade Tworzywo, Lutto Lento, Resina, The Bug, Szczyl, Nilüfer Yanya, .VRIL, Lorenzo Raganzini, Ralph Kamiński, Moderat, CatchUp, Trupa Trupa, Hodak, Sarapata, Jerzyk Krzyżyk, Andy Stott, Shyness, Anna Calvi, Zdechły Osa, Wczasy,

 

Kollektiv Turmstrasse - Często zadawane pytania

  • Zespół został założony w mieszkaniu w miejscowości Wismar znajdującym się nad Morzem Bałtyckim. Było to wspólne mieszkanie członków zespołu.
  • Nazwa zespołu powstała od ulicy przy której mieszkali członkowie zespołu. Nazywała się ona Turmstrasse, stąd się wziął drugi człon nazwy.
  • Współpracowali między innymi z Raummusik, Mosaik oraz Basic Channel.
  • Najnowszy album to "Unity of Opposites #1".
  • Zespół Kollektiv Turmstrasse został nominowany do nagrody "FWA of the Day".
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Kollektiv Turmstrasse
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/