Kizo

Kizo

Kizo, czyli Patryk Woziński, to prawdziwa gwiazda hip hopu - polski raper, który w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością. Jego utwory mają w serwisie YouTube miliony wyświetleń. Jeżeli oglądasz programy Kuby Wojewódzkiego, możesz kojarzyć, że słynny prezenter zwykle zapowiada rapera pytaniem "Kto jest dzieckiem ulicy..."? Przeczytaj, kim jest Kizo, jak kształtowała się jego kariera i jakie są jego najbardziej znane hity.

Kim jest Kizo?

Patryk Wodziński znany pod pseudonimem Kizo to polski raper i autor tekstów, wyróżniający się charakterystycznym niskim głosem; członek zespołu Chwillwagon. Urodził się 26 czerwca 1994 roku w Gdańsku. Mimo młodego wieku ma już duże doświadczenie muzyczne: na polskiej scenie obecny jest od 2009 roku, gdy zaczął nagrywać mając zaledwie piętnaście lat. Początkowo znany był przede wszystkim ze współpracy z Ciemną Strefą. W 2017 dzięki współpracy z dwoma innymi raperami z Gdańska ukazał się jego album studyjny Troya.  Swój pierwszy solowy album Ortalion wydał w 2018 roku przy współpracy z wytwórnią Step Records. Zawierał on piętnaście utworów (plus 2 bonusy), m.in. Za ciosem, Vivat czy TRAPsterka. W tym samym roku pojawiła się druga płyta artysty - Czempion.  Rok 2019 przyniósł dwa kolejne krążki: Pegaz oraz Złoto i Biel, które uplasowały się odpowiednio na drugim i czwartym miejscu oficjalnej listy sprzedaży OLiS. Spośród teledysków rapera zdecydowanie największą popularnością cieszy się Czempion, który Kizo nagrał we współpracy z Malikiem Montaną. W serwisie YouTube ma on ponad 25 milionów odsłon!

Co sam Kizo mówi o swojej muzyce?

Kizo powtarza, że jest dumny z marki, którą przez te lata udało mu się konsekwentnie wypracować. Artysta zawsze dążył do tego, by tworzyć autentyczny uliczny rap. Jednocześnie jednak chciał pokazać młodzieży, że "muzyka uliczna" nie musi być pesymistyczna, co do tej pory było dla niej charakterystyczne. W Polsce utwory hip hopowe bardzo często są dołujące. Kizo uważa, że udało mu się przełamać ten schemat. Jest zadowolony, że może tworzyć prawdziwie uliczny rap, który jednocześnie może mieć optymistyczny wydźwięk. Choć Kizo jak na tak młody wiek ma już wiele osiągnięć muzycznych, z których może być dumny, zawsze podkreśla, że nie zamierza spocząć na laurach - nie jest jeszcze nasycony i nie zamierza odpuścić.

Z jakimi muzykami do tej pory współpracował Kizo?

Kizo od początku swojej muzycznej kariery bardzo często współpracował z innymi artystami. Warto wśród nich wymienić przede wszystkim raperów: Tymka, Borixxona, Wac Toja, Young Igiego, Szpaku czy Malika Montanę. Na początku swojej kariery raper występował w zespole Troya, obecnie jest członkiem zespołu Chillwagon. Współpracuje również z raperami takimi jak Jongmen i Bonus RPK nad projektem Heavyweight. Przełomowym momentem w karierze Kizo było nagranie teledysku Roadster wspólnie z Margaret. Od tego czasu zyskał on znaczną popularność również wśród mainstreamowej widowni i stał się znany również poza hip hopową niszą.

Na czym polega fenomen Kizo?

Jego utwory łatwo wpadają w ucho i pozostają na długo w pamięci. Na jednej płycie Kizo np. ostatniej Jeszcze pięć minut, znajdziemy wiele kawałków, z których każdy mógłby być osobnym singlem. To muzyka, która po prostu pozwala dobrze się bawić i rozkręcić każdą imprezę.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Kizo: Reto, Jan - rapowanie, ERO, Sokół, Zetha, Bonson, Dziarma, Kaz Bałagane, Gibbs, Baba Hassan, Oliwka Brazil, Zdechły Osa, Malik Montana, Włodi, OIO, Pawbeats, Smolasty, Przyłu, Taco Hemingway, Słoń, Pezet, The Game, O.S.T.R., PRO8L3M, Diho, Qry, Dwa Sławy, Sarius, Guzior, Trill Pem, Avi x Louis Villain, OKI, Olszakumpel, Kukon, CatchUp, Tede, Kabe, Kinny Zimmer, KęKę, Białas, Chillwagon, Skepta, White 2115, Żabson, Sobel, Jacuś, Otsochodzi, Nypel, Buszu, Janusz Walczuk, Margaret, Borixon, Miszel, Gruby Mielzky, Kalush Orchestra, Wac Toja, Paluch,

 

Kizo - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Kizo wystąpi w: Opolu, Kołobrzegu
  • Kizo to pseudonim młodego rapera z Gdańska, Patryka Wozińskiego.
  • Kizo ma 178 cm wzrostu, waży około 100 kg.
  • W 2021 roku ukazała się najnowsza płyta Kizo - "Jeszcze pięć minut", wydana chillwagon.co, czyli własną wytwórnię założoną przez muzyków z zespołu Kizo. Zdobyła ona sprzedaż na poziomie platynowej już w pierwszym dniu od premiery!
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Kizo
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Kizo BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza

Sun Festival 2022: Kołobrzeg / Podczele

zwiń rozwiń i KUP BILET

Kołobrzeg
sprawdzanie dostępności
od 399 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Kołobrzeg
sprawdzanie dostępności
od 219 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Kołobrzeg
sprawdzanie dostępności
od 219 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Kołobrzeg
31.07
sprawdzanie dostępności
od 219 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Opole
05.08
sprawdzanie dostępności
od 99 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Dąbie
06.08
sobota, 18:00
Ośrodek Temar
sprawdzanie dostępności
od 109 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/