KISS

KISS

Zespół KISS w 1973 roku stworzyli Paul Stanley, Gene Simmons, Peter Criss i Ace Frehley. Debiutancka płyta KISS ukazała się w 1974 roku. Dwa lata później mieli już na koncie trzy albumy i wiele koncertów, dzięki którym zyskali grono fanów.

Rozwój kariery KISS

Przełomowy okazał się album „Alive!”, wydany w 1975 roku. Trafił on na listę Top Ten i zawierał piosenki takie jak „Rock 'N' Roll All Nite”. Rok później pojawiła się kolejna płyta „Destroyer”, która osiągnęła status platynowej, a jej hitem była ballada „Beth”. W tym okresie zespół był na szczycie popularności, która zmniejszyła się z początkiem kolejnego dziesięciolecia. Muzycy postanowili odejść od masek i dotychczasowego wizerunku na płycie „Lick It Up” z 1983 roku, która ponownie dała im platynę. Do końca lat 80. utrzymywali się na fali, wydając świetnie sprzedające się albumy. Nastąpiły również zmiany składu. Na początku lat 90. pojawiła się ballada „Forever”, będąca ich największym hitem od czasów „Beth”.

 

W 1996 roku KISS reaktywowali się w oryginalnym składzie i odbyli światową trasę koncertową, powracając do swoich masek i efektów specjalnych, a w 1998 roku wydali płytę „Psycho Circus”. 

 

KISS stał się niezwykle popularny wśród młodych ludzi w latach 70. zarówno ze względu na swój wizerunek jak i styl muzyczny. Ich koncerty były widowiskowym show z cyrkowymi i pirotechnicznymi sztuczkami, a kostiumy i makijaż muzyków wyróżniały ich spośród innych zespołów. Jednak osiągnięcia muzyczne grupy również są ważne. Ich porywające hard-rockowe rytmy przeplatane balladowymi melodiami przetarły szlaki grupom pop-metalowym i z gatunku arena rock (rock stadionowy).

KISS w Polsce

KISS w Polsce zagrał 18 czerwca 2019 roku w TAURON Arena Kraków. Była to pożegnalna trasa zespołu.  Jednak zespół  wystąpi ponownie już 12 czerwca 2021 roku. KISS bilety kupisz na eBilet!

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Nashville69, CC-BY-SA 4.0

KISS - Często zadawane pytania

  • Wszystkie bilety zakupione na koncert w Gliwicach zaplanowany na 15.07.2020 roku zostaną wymienione na nowe, klienci zostaną poinformowani o szczegółach wymiany drogą mailową.
  • Jedna osoba może kupić maksymalnie 6 biletów na koncert KISS
  • Bilety na koncert KISS nie będą imienne.
  • Bilety na koncert Kiss w Łodzi zaczynają się od 149 złotych.
  • Obie formy siedząca i stojąca będą dostępne podczas koncertu KISS.
  • Powstanie zespołu Kiss datuję się na styczeń 1973 r. Gene Simmons przypadkowo poznał Paula Stanleya u swojego przyjaciela i dzięki temu Paul znalazł się w grupe Wicked Lester. W pierwszy skład zespołu zaliczali się również Peter Criss (jako perkusista) oraz Paul "Ace" Frehley (jako gitarszysta), których to założyciele znaleźli dzięki umieszczeniu ogłoszenia w magazynie "Rolling Stone". W kolejnych dniach zespół zmienił nazwę z Wicked Lester na Kiss. Pierwszy koncert zagrali 30.01.1973 roku w miasteczku Coventry. W ciągu roku zespół Kiss wydał swoje dwa pierwsze albumy (Kiss, Hotter Than Hell), które niestety nie spotkały się z wielkim uznaniem.
  • Latem 1975 roku wydany został ich pierwszy, prawdziwy przebój radiowy "Rock And Roll All nite". Powodzenie zespołu Kiss w głównej mierze opierało się na występach na żywo. Artyści byli ukryci pod makijażem (Gene Simmons-Demon, Criss – Catman, Frehley – Space Ace, Stanley – Starchild). W połączeniu z mocnym brzmieniem dawało to razem coś, co zostało określone jako „najwspanialsza rock’n’rollową tandetą na Ziemi”. Występy na żywo miały ogromny wpływ na liczbę sprzedanych albumów, dzięki czemu wydany w 1975 r. album "Alive!" uzyskał status platynowej płyty.
  • Peter Criss, będący pierwszym perkusistą zespołu Kiss nie uczestniczył w nagrywaniu nowego albumu z powodu problemów z używkami. Zastąpił go Anton Fig. Oficjalnie od zespołu odszedł na życzenie producenta w maju 1980 roku. Od tego momentu zespół zaczął mocno tracić na popularności. W 1982 r. Ace Frehley przeżył wypadek samochodowy, co przyczyniło się do jego kilkumiesięcznej nieobecności przy produkcji albumu Creatures of the Night. Zespół zauważył, że Ace ma problemy z właściwym wygrywaniem solówek, spowodowało to wykluczeniem z zespołu Ace'a.
  • Pierwszym albumem wydanym przez zespół Kiss był album "Kiss" wydany w lutym 1974 roku, większość utworów znajdujących się na albumie jest autorstwa Gene'a Simmonsa i Paulla Stanleya. Płyta została nagrana w Bell Sound Studios w Nowym Jorku. Ostatnim-dwudziestym albumem studyjnym zespołu jest płyta "Monster", wydana 9.10.2012 roku przez wytwórnię Universal Music Group. Singlem promującym album jest "Hell or Hallelujah". Trasa koncertowa, która została zorganizowana w ramach promocji albumu, była równocześnie trasą związaną z 40. rocznicą powstania grupy.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

KISS
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/