Karolina Lizer

Karolina Lizer

Karolina Lizer z najnowszym utworem "Czysta woda" znalazła się w gronie dziesięciu wykonawców biorących udział w polskich preselekcjach do Eurowizji 2022. Wokalistce ostatecznie nie udało się reprezentować kraju, jednak nie można odmówić je talentu i charyzmy. Pomimo młodego wieku, ma już za sobą wiele występów i jest zdobywczynią różnych nagród. 

Kim jest Karolina Lizer?

Karolina Lizer urodziła się w Warszawie 3 marca 1997 roku, a więc wokalistka skończyła 25 lat. Jest absolwentką PSM nr 3 im. J. Zarębskiego w Warszawie w klasie Fortepianu Marii Kofman, PSM II st. im. J. Elsnera w klasie klawesynu Lilianny Stawarz oraz Państwowej Ogólnokształcącej Eksperymentalnej Zintegrowanej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie Klawesynu. Pomimo tego, że urodziła się oraz mieszka w stolicy, to jednak czuje się też częścią Mazur. Jej rodzina pochodzi ze wsi Stręgielek, gdzie zresztą spędzała swoje dzieciństwo. Artystka kocha mazurską wieś i spędza tu wiele swojego wolnego czasu. Jest mocno związana z przyrodą a z domu wyniosła zamiłowanie do zwierząt, gdzie miała kontakt z końmi, kotami, psami, papugami i agamami błotnymi. Karolina Lizer to nie tylko wokalistka, ale również klawesynistka i pianistka. To wieloletnia uczennica Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej oraz Andrzeja Głowackiego i Autorskiej Szkoły Musicalowej M. Pawłowskiego przy Teatrze Roma. Karolina Lizer podjęła współpracę z grupą teatralną "Meandry", a także uczęszczała na warsztaty muzyczne, gdzie szkoliła swoje umiejętności. W jej twórczości słychać wrażliwość i stanowi ona połączenie białego głosu, bossa nowy, muzyki żydowskiej i dawnych instrumentów z dodatkiem jazzu. Wokalista zajmuje się też tłumaczeniem tekstów do wielu standardów jazzowych, które wykonuje. To też autorka i kompozytorka własnych piosenek.

Karolina Lizer- kariera

Karolina Lizer rozpoczęła przygodę z muzyką od śpiewania w zespole pieśni i tańca Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie- LZA Promni. Uczestniczyła też w programie telewizyjnym "Szansa na sukces". Później została również finalistką Koncertu Debiutów na 57. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zaśpiewała piosenkę pod tytułem "Czysta woda". Wśród najpopularniejszych utworów artystki można wymienić: "Ptasi lot", "Lśniąca", "Ptasi puch", "Aksamitnie", "Czas na święta". W 2021 roku miała miejsce premiera płyty zatytułowanej "Lśniąca. Łąkowe historie". Karolina Lizer startowała w eliminacjach do Eurowizji 2022. W preselekcjach zaprezentowała utwór "Czysta woda". Muzykę do tego kawałka napisał Marcin Partyka, natomiast autorem tekstu jest Tomasz Kordeusz. Utwór powstał we współpracy z artystami z grupy Bum Bum Orkestar. "Czysta woda" to piosenka pełna energii, radości, która stanowi połączenie polskich tradycji muzycznych ze słowiańską folkową żywiołowością.

Karolina Lizer- występy i nagrody

Karolina Lizer była uczestniczką Debiutów na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2020 roku. Prezentowała utwór "Kiedy znów zakwitną białe bzy", za który uzyskała pierwsze wyróżnienie w siódmym odcinku programu "Szansa na Sukces. Opole 2020". Zdobyła wiele nagród ja na przykład: Grand Prix na Festiwalu P. Skrzyneckiego i I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żydowskiej i Piosenki Polaków Żydowskiego pochodzenia organizowanego przez Prymasa Polski z okazji Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim.

 

Otrzymała też nagrodę wykonawczą im. Bogdana Krawca na 32 Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską. Do tego dochodzi również zajęcie dwukrotnie II miejsca i otrzymanie nagrody za najlepszą interpretację piosenki Ł. Prus na festiwalu "W żółtych płomieniach liści". Karolina Lizer zdobyła również 3 miejsce na Konkursie Piosenki Kabaretowej im. J. Przybory i nagrodę ZASP za najlepszą interpretację utworu Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Festiwalu im. Janusza Kofty "Moja Wolność". Wokalistka może też poszczycić się wyróżnieniem na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" czy wyróżnieniem otrzymanym na Festiwalu Ogólnopolskim Piosenki Artystycznej w Ślesinie. Karolina Lizer jest także laureatką konkursu wokalnego Wasza Scena Muzyczna.

 

Wokalistka występuje jako solistka w programie "Muzyka zespołu ABBA orkiestrowo", jest też członkiem zespołu Zieliński Projekt na koncertach "Doda z Orkiestrą Zieliński Projekt". Jest również członkiem Ludowego Zespołu Artystycznego "PROMNI". Karolina Lizer współpracuje z gitarzystą Maciejem Czeplikiem, przez rok była solistką w zespole Sentido. Artysta jest też wokalistką i aktorką w kabarecie Mucha nie siada.

Karolina Lizer- inspiracje

Wokalistka ma wiele muzycznych idoli, wśród nich znajdują się: Janusz Strobel, Włodzimierz Nahorny, Lilianna Stawarz, Ela Zapendowska czy Andrzej Głowacki.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Karolina Lizer: Cyprex, Skytech, Emdi, Kaen, Kubańczyk, DJ Kuba & Neitan, Gromee, Matys, Tribbs, Wac Toja, Viki Gabor, Smolasty, Fafaq, Bryska,

 

Karolina Lizer - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Karolina Lizer wystąpi w: Węgorzewie
  • Artysta urodziła się w Warszawie, jednak swoje korzenie ma w mazurskiej wsi Stręgielek.
  • Karolina Lizer ma skończone 25 lat.
  • Solistka bierze udział w programie "Muzyka zespołu ABBA orkiestrowo" oraz jest członkiem zespołu Zieliński Projekt.
  • Wokalistka współpracowała z grupą Bum Bum Orkestar czy Maciejem Czeplikiem.
  • W 2021 roku miała miejsce premiera płyty "Lśniąca. Łąkowe historie".
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Karolina Lizer
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Karolina Lizer BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Węgorzewo
29.07
piątek, 18:00
Plaża Mamry Węgorzewo
sprawdzanie dostępności
od 49 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Węgorzewo
29-30.07.2022
sprawdzanie dostępności
od 79 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Węgorzewo
30.07
sobota, 18:00
Plaża Mamry Węgorzewo
sprawdzanie dostępności
od 49 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/