Kanye West

Kanye West

Kanye West to amerykański raper, twórca piosenek i producent muzyczny. Wprowadził wiele nowatorskich pomysłów do hip-hopu, a także jako jeden z pierwszych zaczął tworzyć w stylu odmiennym niż gangsta rap. Kanye West urodził się w 1977 roku w Atlancie w stanie Georgia. Po rozwodzie rodziców zamieszkał z matką w Chicago. Już w dzieciństwie pisał teksty, rapował i komponował. Jego mentorem był DJ i producent No I.D, który pokazał mu, jak samplować. Dostał się na studia, ale szybko z nich zrezygnował, aby rozwijać karierę muzyczną. Na początku produkował albumy innych artystów, które odnosiły coraz większe sukcesy. Później stworzył grupę raperów Go-Getters, z którą wydał album „World Record Holders” w 1999 roku.

 

Od 2000 roku zaczął pracować dla wytwórni Roc-A-Fella Records. Przełomem w jego karierze była produkcja albumu Jaya-Z „The Blueprint”, który odniósł duży sukces komercyjny. Ponadto tworzył piosenki dla artystów takich jak Ludacris, Alicia Keys czy Janet Jackson, jednak marzył o zostaniu raperem. W 2004 roku wydał swój debiutancki album - „The College Dropout”, który znalazł się na 2. miejscu Billboard 200, a singiel „Through the Wire” utrzymywał się na liście Billboard Hot 100 przez pięć tygodni. West otrzymał 3 statuetki Grammy, w tym za piosenkę „Jesus Walks”. Niedługo później założył własną wytwórnię - „GOOD music”.

 

Do pracy nad swoim kolejnym albumem Kanye zaangażował orkiestrę oraz kompozytora Jona Briona, pragnąc poszerzyć granice hip-hopu. Rezultatem były kolejne trzy nagrody Grammy, w tym za piosenki „Gold Digger” oraz „Diamonds from Sierra Leone”.

Jego trzeci album „Graduation”, jak i wszystkie późniejsze, okazał się sukcesem. Łącznie artysta zdobył aż 21 statuetek Grammy. Ostatnia płyta - „Ye” ukazała się w 2018 roku, a w planach jest kolejna - „Yandhi”. W 2015 roku West jako jedyny raper w historii nagrał piosenkę z Paulem McCartneyem - „Four Five Seconds”.  

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Kanye West
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/