Kabaret pod Wyrwigroszem

Kabaret pod Wyrwigroszem

Kabaret pod Wyrwigroszem to polski kabaret, który został założony przez Maurycego Polaskiego i Łukasza Rybarskiego w październiku 1990 roku. Są oni absolwentami Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Na początku grupa funkcjonowała pod nazwą Somgorsi.

Kabaret pod Wyrwigroszem informacje o grupie

Obecna nazwa została nadana grupie po reaktywacji w 1994 roku. Pochodzi ona od lokalu Wyrwigrosz, w piwnicy którego występowali. Kabaret współpracuje z radiem RMF FM, m.in. realizując Między Bugiem a prawdą – cykl słuchowisk satyrycznych o rodzinie z Kresów.

 

Kabaret kilkanaście razy był gościem na scenie Teatru STU. W lutym 2008 roku kabaret stworzył swoją wersję przeboju Jožin z bažin zespołu Banjo Band z Czech, zatytułowaną Donald marzy. Utwór wykonany został w programie „Pojedynek nie na żarty” TVP 2 i zyskał rozgłos dzięki upowszechnieniu przez portale YouTube i Joe Monster.

 

W 2008 roku na sklepowe półki trafiła płyta ich autorstwa Hit, hit hurra!, na której znalazły się parodystyczne wersje przebojów m.in. Dody, Boys, czy Maanamu. Album uzyskał status złotej płyty.

W marcu 2013 zrealizowali teledysk do wykonanej w parodystycznej formie języka czeskiego piosenki Ona nie tańczy dla mnie, będącej parodią przeboju Ona tańczy dla mnie zespołu Weekend. Ekipa kabaretu produkuje serial kabaretowy.

Kabaret pod Wyrwigroszem 2021

Kabaret pod Wyrwigroszem zdobył fanów w całym kraju dzięki temu, że każdego potrafią rozśmieszyć do łez. Kabaret pod Wyrwigroszem 2021 to między innymi występ podczas Świętokrzyskiej Biesiady Kabaretowej, podczas której na jedne scenie wystąpią z Kabaretem Paranienormalni czy Marcinem Dańcem.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Kabaret pod Wyrwigroszem
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/