John Fogerty

John Fogerty

John Fogerty to amerykański wokalista, gitarzysta i autor tekstów. Jego zdolności muzyczne doprowadziły go do 40. miejsca najlepszych gitarzystów oraz 72. w kategorii najlepszy wokalista wg magazynu Rolling Stone.

Jego pierwszy zespół  Creedence Clearwater Revival nawiązywał do klasycznych brzmień rocka.  Jako lider stworzył własne, nowatorskie brzmienie łączące elementy bluesowe, country, pop, rock, R&B.

 

Zespół założył wraz z baratem w latach 50. Początkowo nie odnosili większych sukcesów. Dopiero w 1968 roku ukazał się ich pierwszy album „Creedence Clearwater Revival” promowany przez singiel „Susie Q”. 

Płyta Mardi Gras była ostatnią przed rozwiązaniem grupy. Porównywano ją z zespołami takimi jak The Beatles czy The Rolling Stones. Dwa razy otrzymali nagrodę New Music Express Award dla najlepszego zespołu świata. W 1998 i 2014 roku otrzymali prestiżową nagrodę Grammy Hall of Fame.

 

Po rozwiązaniu zespołu John rozpoczął solową karierę, która również okazała się sukcesem. Jego największe hity to „The Old Man Down The Road", "Rock And Roll Girls", "Have you ever seen the rain”, a dzięki piosence "Blue Moon Swamp" z 1997 roku otrzymał nagrodę Grammy za najlepszy rockowy album.

 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

John Fogerty
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/