Jack Harlow

Jack Harlow

Jack Harlow to młody, ale niezwykle dynamiczny artysta. Ma on zaledwie dwadzieścia dwa lata (data urodzenia to 13 marca 1998 roku). Jack Harlow pochodzi ze Stanów Zjednoczonych – jego miasto rodzinne to Louisville w stanie Kentucky. Tam też Harlow rozpoczął swoją karierę raperską.

Jack Harlow - początki

Jack Harlow przejawiał swoje zamiłowanie do muzyki jeszcze we wczesnym wieku nastoletnim. Pierwsze, nieprofesjonalne nagrania powstały na etapie szkoły średniej (Highland Middle School) kiedy to Jack Harlow wraz ze swoim przyjacielem stworzyli amatorski album Rippin and Rappin. Szkoła średnia to także czas, w którym Harlow zaczął organizować pierwsze koncerty. Nie były one wielkie i nie przyciągały jeszcze zbyt dużej liczby fanów, ale – co ważne – pozwoliły artyście oswoić się z występowaniem na scenie muzycznej.

Czym charakteryzuje się twórczość Johna Harlowa?

Z każdym kolejnym rokiem twórczość Jacka Harlowa spotyka się z coraz większym uznaniem ze strony społeczności. W zasadzie taki stan rzeczy nie powinien nikogo zaskakiwać, ponieważ artysta ten podczas tworzenia kolejnych singli umiejętnie czerpie z dokonań takich uznanych muzyków jak na przykład:

Jak widać, Jack Harlow czerpie pełnymi garściami z różnorodnych artystów oraz gatunków muzycznych. Efekty są dobrze widoczne w poszczególnych singlach, w których można znaleźć zarówno mocniejsze brzmienia (Paul Wall), lżejsze i skoczne fragmenty (Johnny Cash) oraz klasyczne hip-hopowe techniki (Eminem, Jay-Z).

Jack Harlow – kiedy rozpoczęła się jego profesjonalna kariera raperska?

Za początek kariery raperskiej J. Halowa przyjmuje się 2015 rok. To właśnie wtedy, w listopadzie, Jack Harlow oficjalnie wydał pierwszą EP-kę "The Handsome Harlow".

Lata 2016-2020, czyli okres dynamicznego rozwoju kariery muzycznej

Następne lata przyniosły zauważalny progres w karierze muzycznej młodego Jacka Harlowa. Właściwie każdy kolejny rok w okresie 2016-2020 to sukcesy. Aby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na poszczególne lata:

  • 2016 rok – opublikowanie mixtape zatytułowanego "18" (oczywiste nawiązanie do wieku artysty, który miał wówczas właśnie osiemnaście lat),
  • 2017 rok – wydanie singli: "Rotune" oraz "Dark Knight" (do tego drugiego nakręcono teledysk). Single te spotkały się z uznaniem na amerykańskim rynku muzycznym i wydatnie przyczyniły się do wzmocnienia pozycji młodego Jacka Harlowa,
  • 2018 rok – nawiązanie współpracy z DJ Drama oraz należącą do niego wytwórnią Generation Now. Efektem kooperacji było między innymi wydanie "Loose" (mixtape) oraz teledysku do utworu "Sundown",
  • 2019 rok – wydanie singla zatytułowanego Thru the Night oraz otrzymanie nagrody BET HIP HOP AWARDS za najlepszy mixtap,
  • 2020 rok – kolejne single: "What’s Poppin", "Sweet Action", "Moana", "Tyler Herro" oraz "Way Out". Wydanie pierwszego pełnoprawnego albumu "That's What They All Say",
  • 2021 rok – nominacja do Grammy za utwór "What’s Poppin". Wprawdzie Jack Harlow zdobył wówczas nagrody, ale sama nominacja do tak prestiżowej nagrody muzycznej jest doskonałym dowodem na uznanie, jakim cieszy się twórczość tego młodego hip hopowego artysty.

Współpraca z DJ Drama

Dynamicznie rozwijająca się kariera Harlowa prawdopodobnie nie byłaby możliwa, gdyby nie nawiązana w 2018 roku współpraca z DJ Drama (wytwórnie: Generation Now oraz Atlantic Records). Można zauważyć, że to właśnie w 2018 roku oraz latach następnych Jack Harlow wydał kilka udanych singli, a pod koniec 2020 roku – także debiutancki album.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Jack Harlow: Key Glock, Young Multi, Lucki, Maxo Kream, Unotheactivist, Rusina, Ferg, Malik Montana, White Widow, City Morgue, Fivio Foreign, Vkie, Dababy, Gugu Gang,

 

Jack Harlow - Często zadawane pytania

  • Jack Harlow to młody (rok urodzenia: 1998) artysta, który od 2015 roku tworzy w obszarze hip-hopu.
  • Twórczość Jacka Harlowa czerpie – oprócz hip-hopu – z takich gatunków jak między innymi soul, R&B czy pop&rock.
  • Wśród twórczości autorstwa Jacka Harlowa na uwagę zasługują między innymi: What’s Poppin (ponad 150 milionów wyświetleń teledysku w czerwcu 2022 roku) oraz Thru the Night z interesującym teledyskiem.
  • Jack Harlow współpracuje przede wszystkim z DJ Drama, czyli urodzonym w 1978 roku amerykańskim producentem muzycznym (specjalizacja: muzyka hip-hopowa). Współpraca ta rozpoczęła się jeszcze w 2018 roku i jest ważnym etapem w karierze młodego Jacka Harlowa.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Jack Harlow
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/