Goran Bregović

Goran Bregović

Goran Bregović to kompozytor działający w obszarze muzyki rockowej, elektronicznej i etnicznej. Znany też jako lider i autor muzyki zespołu rockowego  Bijelo Dugme. Urodził się 22 marca 1950 roku w Sarajewie, jest synem Chorwata i Serbki.


W młodości uczył się w szkole muzycznej w klasie wiolonczeli, a wieku szesnastu lat grał na basie w lokalnym zespole „Bestije”. W latach 80. współpracował jako producent z Kornelije Kovacem.

Goran Bregović pracował też z reżyserami: Emirem Kusturicą, dla którego skomponował ścieżkę dźwiękową do filmów „Arizona Dream”, „Czas Cyganów” czy „Underground” oraz Patric'em Chereau, dla którego opracował muzykę do filmu „Królowa Margot”. Jest też związany z teatrem - tworzył muzykę do sztuki multimedialnej „Silence of the Balkans”.

Goran Bregović utwory

Nie ma w Polsce ludzi, którzy nie zetknęli się z jego przebojami. Hity Bregovica takie jak „Kalašnjikov", „Mesečina", cieszą się dużą popularnością. Wykonywany wraz z Cesárią Évorą utwór „Ausência" czy przebojowy duet z Kayah „Prawy do lewego" i uwielbiany w Polsce utwór "Kiedyś byłam różą".

Artysta współpracował również z wokalistami taki jak  Iggy Pop, Sezen Aksu, Jorgos Dalaras, Ofra Haza, Scott Walker, a także Krzystof Krawczyk.

 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Goran Bregović
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/