Fabryka snów

Fabryka snów

Fabryka Snów jest przemyskim zespołem rockowym, który począwszy od roku 2018 tworzą: Andrzej Juszczyk - klawisze, Maciej Więckowski - gitara, Rafał Kosicki - perkusja, Robert Sławiński - śpiew, Paweł Kalita - teksty oraz bas.

Fabryka snów - informacje na temat zespołu

W roku 2021 zespół ten wydał swój pierwszy, oficjalny krążek, na którym zawarto sześć spośród premierowych piosenek, w tym te notowane na listach regionalnych, jak "Nikt" oraz "Szczyt". W numerze majowym "Teraz Rocka" została umieszczona pozytywna recenzja tejże płyty, w której to autor określił trafnie styl grupy jako mroczny, ciężki, ale przy tym jednak melodyjny rock z dużą dawką syntetycznych brzmień oraz zaangażowanymi, oryginalnymi tekstami.

Fabryka Snów - najważniejsze wydarzenia 

Grupa muzyczna Fabryka Snów, powstała z początkiem roku 1995 na terenie Przemyśla. Została ona założona przez Pawła Kapuścińskiego oraz Pawła Kalitę i Witka Lisikiewicza. Pierwsze próby odbywały się w piwnicy, w bloku znajdującym się przy ulicy Sikorskiego 7. Od chwili powstania zespół dawał koncerty na tworzeniu autorskiego materiału. Niewątpliwie duży wpływ na jego kształt, miały wspólne fascynacje wszystkich członków muzyką rockowych, starych wyjadaczy.

 

W połowie 1995 roku Fabryka Snów, zaczęła swoje próby w MDK Przemyśl pod czujnym okiem przemyskiego i bardzo zasłużonego gitarzysty Marka Skubisza, a rok później po raz pierwszy koncertowała. Pierwszym z głosów grupy, była Ewa Mistelska. W tym samym czasie zespół ten występuje w poszerzonym składzie o kolejnego gitarzystę Artura Komorowskiego, którego począwszy od października 1995 roku zastępuje godnie Tomek Kawka. Z końcem roku 1996 Fabryka Snów, zrezygnowała z drugiej gitary, zaś w jej miejsce zatrudniono klawiszowca Piotra Lisa. Dochodzi także do zmiany wokalistki - mikrofon przejęła wówczas Izabela Pęskowska. W takim składzie, grupa wkroczyła w 1997 rok, istotny z uwagi na wyjazd do Niemiec oraz wspólne koncertowanie z zespołem Crossbow w zakresie imprezy:Dni Polskiej Kultury.

 

1998 rok zaczął się od rozstania z Izą, zaś etat "wokalisty pozostał bez obsady do czerwca. Wówczas razem z przyjaciółmi: perkusistą Rafałem Kosickim, wokalistą Tomkiem Stańko oraz gitarzystą Tomkiem Lawreckim = Fabryka Snów przygotowuje swoją interpretację na pewną część albumu o nazwie "The Wall" Pink Floyd oraz daje jedyny z koncertów w auli MDK. Na wiosnę 1999 r. Tomek Stańko daje koncerty wraz z Fabryką Snów w czasie występów w klubie Fantom. Lata 2000-2003, to najgorszy czas w historii tego zespołu. Próby nie są zbyt częste, nie są też grane żadne koncerty.

 

W sierpniu 2002 r. Tomasz Stańko, ginie niestety w samochodowym wypadku. Na jesień 2003 roku grupa, postanawia o wznowieniu prób w poszerzonym składzie o Piotrka Gułę będącego gitarzystą. W tym czasie z zespołem pożegnał się Piotr Lis. Z początkiem roku 2005, wokalistą zostaje Marcin Depko, aby zaledwie po upływie paru miesięcy rozstać się z tym zespołem. Wrzesień roku 2005 kończy jeden z etapów działalności Fabryki Snów.

 

W dzisiejszej formie zespół Fabryka Snów istnieje począwszy od października 2005 roku, kiedy do Pawła Kality (teksty, gitara basowa), Piotra Guły (gitara), oraz Witka Lisikiewicza dołączają Paweł Husar (perkusista) oraz Robert Sławiński (wokalista). Zespół wówczas złapał przysłowiowy wiatr w żagle i zaczęły się próby na najwyższym poziomie. Zaaranżowano zupełnie na nowo część spośród starego już materiału i członkowie zabrali się także za zupełnie nowe pomysły. Była to ciężka praca, pot i łzy. Niemniej jednak, to wszystko zaowocowało naprawdę udanym koncertowaniem oraz znakomitymi opiniami ze strony osób słuchających tego zespołu.

 

Na przełomie lipca oraz sierpnia 2006 r., została nagrana płyta demo (dziesięć utworów udostępnionych na oficjalnej stronie). Realizatorem tego krążka był Daniel Klimczak, któremu należą się wielkie brawa za kawał naprawdę dobrej roboty. Niestety, zaraz po tym nagraniu Witek Lisikiewicz musiał wyjechać za granicę w ramach poszukiwania zatrudnienia. Na jesień 2006 r., do grupy dołączył nowy gitarzysta, czyli Janek Letniowski. 2007 rok to przede wszystkim praca nad zupełnie nowym materiałem oraz wiele prób. Wrzesień 2007 roku, to okazja dla zespołu, aby wziąć udział w przeglądzie rzeszowskim Rockowa Noc. Wówczas Fabryka Snów zajęła I miejsce. Rok później, za bębnami zasiadł znowu Rafał Kosicki i w takim składzie grupa gra po dziś dzień.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Fabryka Snów: Bitamina, Transgresja, Made in Warsaw, Voo Voo, Maria Peszek, Tipsy Train, O.S.T.R., KSU, Trupa Trupa, Muniek Staszczyk, Alcoholica, Punched Orange, Dylan.pl, The Postman - Beatlesi z Polkowic, 4 Szmery, Pidżama Porno, Łydka Grubasa, Fertile Hump, Topinambur,

 

Fabryka snów - Często zadawane pytania

  • Zespół ten powstał w Przemyślu.
  • Zespół Fabryka Snów powstał w 1995 roku.
  • Fabryka Snów zajmuje się muzyką rockową.
  • Zespół ten założony został przez Paweł Kalita oraz Pawła Kapuścińskiego oraz Witka Lisikiewicza.
  • Zespół trenował pod okiem zasłużonego, przemyskiego gitarzysty Marka Skubisza.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Fabryka snów
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/