Erika de Casier

Erika de Casier

Erika de Casier to piosenkarka wychowana w Danii, która urodziła się w Portugali. Tworzy w gatunku R&B i eksperymentalny pop. Znana jest głównie z duetu Saint Cava. Od 2019 nagrywa samodzielnie i ma na swoim koncie już dwa albumy studyjne. 

Historia Eriki de Casier

Erika de Casier urodziła się 21 marca 1990 roku w Portugalii. Ma jednak egzotyczną urodę, ponieważ jej mama pochodzi z Belgii, a tata z Republiki Zielonego Przylądka. Jako dziecko uczęszczała do katolickiej szkoły. Mając zaledwie 8 lat, przeprowadziła się z rodzicami do Danii, gdzie rodzina już pozostała. Niestety mała Erika de Casier nie znała języka. W szkole była także prześladowana ze względu na kolor skóry. W wieku 16 lat spędziła rok w Stanach Zjednoczonych w ramach wymiany kulturowej, a następnie jako dorosła kobieta pracowała w przedszkolu.

 

Zainteresowanie muzyką u Eriki de Casier pojawiło się wówczas, kiedy przeglądała płyty w lokalnej bibliotece. Natknęła się wówczas na takich artystów jak Erykah Badu, NERD czy Destiny's Child. Erika obsesyjnie odtwarzała ich albumy, a za każdym razem coraz bardziej fascynowała się dźwiękami. Wkrótce samodzielnie zaczęła uczyć się produkcji muzycznej w swojej sypialni. Tam też szkoliła się ze śpiewu. Dzięki temu wie, jak dobrze śpiewać szeptem, ponieważ robiła to wielokrotnie, aby nie przeszkadzać swoim współlokatorom.

 

Swoje pierwsze kroki na scenie muzycznej stawiała w duecie Saint Cava z Andreasem Vasegaardem. Artyści odnieśli razem wiele sukcesów, m.in. wystąpili na Roskilde Festival w Danii. Wkrótce jednak Erika de Casier zaczęła samodzielnie tworzyć. Jak przyznaje w wywiadach, nie stało za tym nic wyjątkowego. Po prostu pewnego dnia przyszła do mieszkania i zaczęła bawić się muzyką, co zapoczątkowało jej samodzielną karierę.

 

W 2021 roku Erika de Casier ukończyła Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze i uzyskała tytuł magistra. Nauczyła się tam nie tylko techniki, ale także otwartości na różnorodne style muzyczne oraz umiejętności przyjmowania krytyki.

Erika de Casier - dorobek muzyczny

Erika de Casier ma na swoim koncie dwa albumy studyjne. Pierwszy z nich, debiutancki, powstał w 2019 roku i nosi tytuł "Essentials". Kolejny i jednocześnie najnowszy datowany jest na 2021 roku. Artystka nazwała go "Sensational" i znalazło się na nim 13 utworów. Są to:

 • "Drama";
 • "Polite";
 • "Make My Day";
 • "All You Talk About";
 • "Insult Me";
 • "No Butterflies, No Nothing";
 • "Someone to Chill With";
 • "Acceptance (intermezzo)";
 • "Better Than That";
 • "Friendly";
 • "Secretly";
 • "Busy";
 • "Call Me Anytime".

Album "Sensational" został świetnie przyjęty zarówno przez publikę, jak i świat muzyki. Pisano o nim m.in. w Pitchfork czy The Guardian. W serwisie Metacritic zdobył natomiast 78 punktów na 100 możliwych, co jest bardzo wysoką notą świadczącą o dobrym odbiorze płyty. Krążek został utrzymany w klimacie popu i R&B, które są charakterystyczne dla twórczości artystki. Pełno na nim autobiograficznych teksów, w których Erika de Casier próbuje się rozliczyć z przeszłością. Dzięki autentyzmowi, który bije z albumu, wiele osób może utożsamić się z utworami.

Występy i koncerty Eriki de Casier

Erika de Casier daje zarówno koncerty solowe, jak i występuje na międzynarodowych festiwalach. Można ją zobaczyć na żywo nie tylko w Europie, ale także w Ameryce. Do tej pory wzięła już udział w takich wydarzeniach jak m.in. Primavera Sound Festival w Hiszpanii, Dekmantel Festival w Holandii czy Roskilde Festival oraz Kronprinsparrets Priser w Danii.

 

Jeśli chcesz zobaczyć Erikę de Casier na żywo, mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Artystka zapowiedziała swoją obecność na tegorocznym OFF Festival 2022, których odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia w Katowicach. Bilety na to wydarzenie wciąż są jeszcze dostępne.

Z kim współpracuje Erika de Casier?

Erika de Casier rozpoczęła swoją karierę muzyczną w 2014 roku i od tej pory pracowała z wieloma nazwiskami z branży muzycznej. Na szczególną uwagę zasługują następujące kolaboracje:

 • współpraca z Andreasem Vasegaardem - to właśnie z nim Erika de Casier występowała w duecie R&B Saint Cava;
 • współpraca z Regelbau - Erika de Casier tworzyła z zespołem po tym jak poznała jednego z jego członków - Natala Zaksa;
 • współpraca z Natalem Zaksem - producent, z którym Erika de Casier tworzyła swoją drugą płytę;

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Erika de Casier: DIIV, Crows, Iggy Pop, $NOT, Kacperczyk, Dry Cleaning, Altin Gün, Bikini Kill, Bedoes , Arooj Aftab, Squid, Yard Act, Natalie Bergman, DJ Seinfeld, Mdou Moctar, Alyona Alyona, The Armed, Pierre Bourne, Papa Dance, shygirl, Q (Steven Marsden), Jaubi, Metronomy, Duchy, Lex Amor, Mura Masa, Ela Minus, Yves Tumor & Its Band, WaluśKraksaKryzys, Myd, Central Cee, Rina Sawayama, Prospa, ROMY, Molchat Doma,

 

Erika de Casier - Często zadawane pytania

 • Erika de Casier urodziła się 21 marca 1990 roku, a więc w 2022 roku skończy 32. lata.
 • Erika de Casier urodziła się w Portugalii, jednak jako dziecko przeprowadziła się z rodzicami do Danii i tam się wychowywała.
 • Najnowsza płyta Eriki de Casier nosi tytuł "Sensational" i powstała w 2021 roku.
 • W trakcie swojej kariery muzyczne Erika de Casier współpracowała m.in. z Duą Lipą, Natalem Zaksem, Regelbau oraz Andreasem Vasegaardem.
 • Zanim Erika de Casier rozpoczęła karierę solową, występowała w duecie R&B Saint Cava.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Erika de Casier
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/