Eleni

Eleni

Eleni to wyjątkowa artystka – charakterystyczny głos, a także greckie korzenie sprawiły, że Helena Dzoka, czyli Eleni jest jedyna w swoim rodzaju. Kochana przez tłumy, na scenie występuje już od 40 lat. W swoim dorobku ma takie tytuły, jak „Do widzenia mój kochany” czy „Za wszystkie noce”. Jakie wydarzenia z udziałem piosenkarki czekają na fanów w najbliższym czasie?

Eleni – życie i twórczość

Eleni jest z pochodzenia greczynką, ale urodziła i wychowała się w Bielawie na Dolnym Śląsku. Ma dziesięcioro rodzeństwa i jak sama przyznaje, to dzięki rodzinie rozpoczęła się jej kariera muzyczna. W domu od zawsze śpiewano przy stole podczas rodzinnych uroczystości, a bracia i siostry artystki grają na tradycyjnych, greckich instrumentach.

 

Eleni w młodości nie myślała o karierze piosenkarki, marzyła o zawodzie nauczycielki wychowania muzycznego. Piosenkarka ukończyła średnią szkołę muzyczną w klasie gitary. Artystka zaczęła rozwijać swój talent muzyczny w szkolnym zespole Niezapominajki, następnie śpiewała w licealnym żeńskim tercecie wokalno-instrumentalnym Ballada. Po maturze dołączyła do studenckiego zespołu Hellen.

 

Kostas Dzokas przyjął Eleni do zespołu Prometeusz, gdzie początkowo współpraca z zespołem miała trwać jedynie przez rok, artystka jednak związała się z muzyką na ponad 45 lat, a jej przygoda ze śpiewaniem trwa do dziś.

Eleni – koncerty, muzyka, wydarzenia

Melodyjne teksty, z dużym ładunkiem emocjonalnym – to właśnie za te cechy publiczność pokochała Eleni. Bilety na koncert pozwalają spotkać się na żywo z artystką zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, piosenkarka pojawiła się ze swoim repertuarem m.in. w USA, Kanadzie oraz Australii.

 

Eleni na stałe współpracuje z kompozytorem i piosenkarzem Andrzejem Elmanem, gitarzystą Mariuszem Rybickim oraz kompozytorem i aranżerem Aleksandrem Biaousem. Piosenkarka zaprasza do współgrania również muzyków pochodzących z Grecji, którzy na buzuki (greckim instrumencie ludowym) oraz sazzie (tureckim instrumencie strunowym).

 

Na jakich imprezach mogliśmy dotychczas usłyszeć Eleni? Bilety na takie wydarzenia jak: koncerty charytatywne, Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, występy w domach kultury czy Festiwal Piosenek Eleni w Bielawie cieszyły się dużą popularnością wśród fanów artystki.

 

W najbliższym czasie koncerty Eleni odbędą się we:  Wrocławiu, Czersku, Łodzi oraz Pruszkowie ze swoim zespołem kierowanym przez aranżera i kompozytora – Kostasa Dzokasa

 

 

Eleni - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Eleni wystąpi w: Lublinie, Częstochowie
  • Pierwszą płytę longplej – Po słonecznej stronie życia Eleni nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. W kolejnych latach ukazały się takie płyty długogrające, jak: Moja miłość, Buzuki disco, Ty jak niebo, ja – jak obłok, Lovers, Grecja raz jeszcze, Morze snu, Muzyka Twoje imię ma, Miłość jak wino, Wakacyjny flirt, Moje Credo, Nic miłości nie pokona, a także Kolędy Polskie. Za większość z wymienionych krążków Eleni otrzymała certyfikat sprzedaży Złota Płyta
  • Eleni tworzy muzykę w nurcie disco-pop, na jej krążkach znajdziemy utwory śpiewane zarówno po polsku, jak i grecku. Śpiewne, dźwięczne teksty traktują o życiu, codziennych troskach i emocjach. Teksty utworów piszą m.in. Andrzej Sikorowski, Leszek Bukowski, Jacek Kuryło czy Leszek Konopiński. Muzyka Eleni jest taneczna i przesycona kulturą Grecji.
  • Kariera muzyczna Eleni na dobre rozpoczęła się w 1975 roku. Piosenkarka dołączyła wówczas do zespołu Prometeusz, z którym jest związana do dziś. W 1980 roku lider zespołu, kompozytor i aranżer – Kostas Dzokas, rozwiązał grupę i zajął się solową karierą Eleni.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Eleni
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Eleni BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Lublin
sprawdzanie dostępności
od 75 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Częstochowa
sprawdzanie dostępności
od 75 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/