Deszcz

Deszcz

Deszcz to polski zespół metalowy, o którym trudno dowiedzieć się czegoś więcej z Internetu. Członkowie bandu stronią od mediów, a swoją twórczość relacjonują tylko na Facebooku, gdzie zgromadzili ok. 5 tysięcy obserwujących oraz Instagramie, gdzie śledzi ich ok. tysiąc followersów. Zupełnie niesłusznie, ponieważ ich muzyka i opinie o koncertach jednoznacznie wskazują, że o Deszczu powinno się mówić znacznie więcej.

Historia zespołu Deszcz

Deszcz to zespół metalowy, który powstał w 2013 roku w Poznaniu. Grupa gra mocną, bezkompromisową muzykę, która dzięki gwałtownym rytmom stale znajduje nowych fanów. W skład grupy wchodzą:

 • Jakub - pierwszy wokalista zespołu oraz basista;
 • Wojtek - drugi wokalista zespołu i gitarzysta;
 • Michał - perkusista.

Warto podkreślić, że twórczość Deszczu nie jest metalem w czystej postaci. To międzygatunkowa mieszanina stylów, która zachwyca zarówno mocnym brzmieniem, jak i eksperymentami. Na ich płytach można także usłyszeć wpływy punkowe oraz hardcore. Wręcz kipi z nich agresja, która choć nie trafia do mainstreamu, to wciąż znajduje swoich fanów. Deszcz daje bowiem coś więcej niż szaleńcze tempo i mordercze dźwięki. To także mocne, ale minimalistyczne kompozycje zamknięte w twardym przekazie.

 

Jednym z większych osiągnięć Deszczu jest wykonanie utworu do popularnej gry Cyberpunk 2077, która była jedną z najbardziej pożądanych realizacji gamingowych w 2020 roku. Nosi on tytuł "The Loop" i zebrał pozytywne opinie na fanpage'u grupy na Facebooku. Ponadto, dzięki anglojęzycznej twórczości, grupa występuje również poza granicami kraju, m.in. w Niemczech, Austrii czy Czechach, gdzie jest również bardzo dobrze przyjmowana tak, jak i na rodzimej scenie.

Deszcz - dorobek muzyczny

Deszcz ma na swoim koncie trzy albumy studyjne. Pierwszy z nich powstał już w 2014 roku i nosi tytuł "Rain Keeps Falling". Kolejny datowany jest na 2017 roku i nazywa się tak samo jak zespół. Najnowszy krążek natomiast pochodzi z 2018 roku i zatytułowano go enigmatycznie "III". Na płycie znalazło się 7 utworów. Są to:

 • "Fall";
 • "Black Eyes";
 • "Manifesto";
 • "Inflorescence";
 • "Standing Alone";
 • "Moment Lost In Time";
 • "All Shall Bleed".

Album przesycony jest mocnymi, mrocznymi brzmieniami, twardymi uderzeniami perkusji i silnym wokalem łączącym głosy Jakuba i Wojtka. Utwory są wykonywane w języku angielskim, co pozwala artystom trafić w do szerszej publiczności. Ostatni krążek Deszczu został świetnie przyjęty przez fanów. Piszą oni na forach internetowych, że krążek "zrywa nogawki", a "wokalista drze japę tak jakby grał na gorącej gitarze", co w świecie muzyki metalowej jest ogromnym komplementem. Album tylko na samym YouTube wygenerował setki tysięcy wyświetleń. Został także nominowany do Niezależnych Nagród Muzycznych Doki 2019 w kategorii "Najlepszy Album 2018".

Występy i koncerty Deszczu

Deszcz daje zarówno koncerty solowe, jak i jest zapraszany na festiwale muzyczne. Występuje głównie w Polsce, choć ma na swoim koncie także zagraniczne pokazy. Do tej pory zagrał już na takich wydarzeniach jak Soundrive Festival 2020 w Gdańsku, Summer Dying Loud w Aleksandrowie Łódzkim, Nacjonalizm? Nie, dziękuję! Fest vol. VII w Bielsko Białej czy Fluff Fest 2019 w Rokycanach w Czechach.

 

W 2022 roku Deszcz będzie można usłyszeć ponownie na Summer Dying Lound Festival w Aleksandrowie Łódzkim, który odbędzie się w dniach 8-10 września. Jeśli chcesz posłuchać mocnych, bezkompromisowych brzmień w wykonaniu polskiego zespołu metalowego, mamy dla Ciebie dobrą informację. Bilety zarówno na koncert, jak i cały festiwal, są jeszcze dostępne.

Z kim współpracuje Deszcz?

Deszcz współpracuje z innymi zespołami metalowymi, m.in. w 2020 roku wyruszył w mini trasę koncertową z Drip Of Lies, w ramach której zagrał w Warszawie, Katowicach, Berlinie, Szczecinie oraz Poznaniu. Występował także obok takich artystów jak Torn Shore, Guantanamo Party Program, NUKK, Demolka czy Mada

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Deszcz: Tiamat, Mord A Stigmata, Moonstone, Napalm Death, Ragehammer, Chainsword, Krzta, Truchło Strygi, Asphyx, Night Demon, Tides From Nebula, WIJ, Dom Zły, Jad,

 

Deszcz - Często zadawane pytania

 • W najbliższym czasie Deszcz wystąpi w: Aleksandrowie Łódzkim
 • Zespół Deszcz składa się z 3 artystów. Są to: Jakub (wokalista i basista), Wojtek (wokalista i gitarzysta) oraz Michał (perkusista).
 • Najnowsza płyta Deszcz nosi tytuł "III" i powstała w 2018 roku.
 • W 2020 roku Deszcz wyruszył w mini trasę koncertową z Drip Of Lies. Występował także obok takich artystów jak Torn Shore, Guantanamo Party Program, NUKK, Demolka czy Mada.
 • W 2022 roku Deszcz będzie można usłyszeć ponownie na Summer Dying Lound Festival w Aleksandrowie Łódzkim, który odbędzie się od 8 do 10 września. Bilety na to wydarzenie wciąż są dostępne.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Deszcz
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Deszcz BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 89 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 89 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 89 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 159 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 30 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 20 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/