Dead Can Dance

Dead Can Dance

Dead Can Dance to zespół działający z przerwami od 1981 roku. Tworzą go brytyjski kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista Brendan Perry oraz australijska wokalistka i kompozytorka Lisa Gerrard. W repertuarze Dead Can Dance znajdują się elementy europejskiej muzyki folkowej, szczególnie renesansowej i średniowiecznej, a także ambientu, jazzu, czy muzyki ludowej z całego świata. Częstymi motywami piosenek grupy jest smutek, żal czy odwieczne poszukiwanie przez człowieka sensu życia. Choć Dead Can Dance uformowali się w Melbourne, to rok później przenieśli się do Londynu w poszukiwaniu szerszych muzycznych horyzontów. Tam podpisali kontrakt z jedną z najsławniejszych wytwórni muzyki alternatywnej – 4AD. W 1983 roku ukazał się ich debiutancki album, zatytułowany po prostu „Dead Can Dance”, jednak to drugi krążek - „Spleen and Ideal” był początkiem ich sukcesu, osiągając drugie miejsce na brytyjskiej liście przebojów muzyki niezależnej. Skrzypce, fortepian, puzony, czy wiolonczele zastąpiły tutaj tradycyjne rockowe instrumenty.

Muzyka Dead Can Dance zyskała orkiestrowy rozmach. Na niezwykłą atmosferę albumu składały się też wyjątkowe partie wokalne Gerrard i Perry'ego. Rok 1987 przyniósł trzecie, jeszcze doskonalsze i bardziej dopracowane dzieło - album „Within the Realm of a Dying Sun”. Od tego momentu Brendan i Lisa bardziej odważnie eksperymentowali z nowymi instrumentami i formami. Czwartym wydawnictwem zespołu była płyta „Serpent's Egg”. Tym razem aranżacje kompozycji były bardziej oszczędne, pozbawione obecnego na poprzednich płytach rozmachu. W 1990 roku ukazał się natomiast album „Aion”, na którym słychać ograniczenie się do muzyki zachodnioeuropejskiej ze średniowiecza i renesansu. Ostatnim wydawnictwem Dead Can Dance jest płyta „Anastasis” z 2012 roku.

 

Dead Can Dance koncerty. Bilety na koncerty Dead Can Dance.

 

Występy grupy niezmiennie cieszą się ogromną popularnością, niezależnie od kraju czy kontynentu, na którym występują utalentowani muzycy. Dead Can Dance w Polsce wystąpił między innymi w Sali Kongresowej w Warszawie, na scenie Hali Stulecia we Wrocławiu, na deskach Opery Leśnej w Sopocie czy w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Brendan i Lisa stworzyli wspólnie mnóstwo niesamowitej muzyki, będącej fuzją różnych stylistyk i kultur oraz wzorcem dla wielu wykonawców. Czerpią nie tylko z muzyki, lecz również z mitologii, filozofii, poezji, tworząc sztukę jedyną w swoim rodzaju, wywołującą u odbiorców szczególne emocje, zabierającą ich w niezapomnianą podróż.

 

Dead Can Dance - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Dead Can Dance wystąpi w: Gdańsku
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Dead Can Dance
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Dead Can Dance BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Gdańsk
sprawdzanie dostępności
od 299 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/