Claude Monet online

Claude Monet online

Zapraszamy na spacer po posiadłości i wystawę online  Claude'a Moneta. Wydarzenie zorganizowała fundacja Claude Monet, która daje możliwość spaceru po letniej rezydencji i ogrodach artysty. Link dostępny TUTAJ. 

 

Podczas spaceru zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć usłane tysiącami kwiatów ogrody. To też okazja do zwiedzenia jego intensywnie niebieskiej kuchni oraz pracowni, gdzie znajdują się jego reprodukcje.

Dzieła Moneta na wystawie online

Claude Monet to malarz urodzony w 1840 roku w Paryżu. Jego początki z pracą twórczą miały miejsce gdy zaczął rysować i sprzedawać karykatury, co było źródłem jego dochodów. W 1985 roku na swojej drodze spotkał Eugène Boudin'a, który został jego pierwszym nauczycielem i zachęcił do malowania w plenerze.Niedługo po tym artysta rozpoczął naukę w Académie Suisse, gdzie poznał Pissarro. Po powrocie z wojska podjął naukę w atelier Charlesa Gleyre’a, gdzie poznał Auguste'a Renoira, z którym się zaprzyjaźnił i wspólnie stworzył kierunek w sztuce - impresjonizm.

 

Na przełomie XIX i XX wieku stał się cenionym artystą, co zapewniło mu godne życie. W swojej twórczości przedstawiał naturę za pomocą żywych barw. Po I wojnie światowej Claude monet doznał pogorszenia wzroku, jednak nie przeszkodziło mu to w dalszym tworzeniu. Artysta zmarł w 1926 roku na raka płuc.  Więcej o artyście i o sposobie jego postrzegania rzeczywistości można dowiedzieć się dzięki wirtualnemu spacerowi, który zorganizowała  fundacja Claude Monet, można lepiej poznać życie wybitnego twórcy.

 

Źródło zdjęcia: Pixabay, Claude Monet Maki w Argenteuil

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Claude Monet online
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/