The Chemical Brothers

The Chemical Brothers

The Chemical Brothers to założony w 1992 roku dwuosobowy zespół z Anglii, w którego skład wchodzi Tom Rowlands i Ed Simons. Początkowo grupa muzyczna nazywała się The Dust Brothers, czym artyści chcieli uhonorować amerykańskich producentów muzycznych. Poprzez kwestie prawne musieli jednak zmienić nazwę w 1995 roku. Duet tworzy muzykę elektroniczną z elementami trip-hopu, dance, house, progressive house, funky breaks i big beats.

The Chemical Brothers – muzyka

Pierwszym albumem The Chemical Brothers była płyta Exit Planet Dust, wydana w 1995 roku. Gościnnie na nagraniach pojawił się Tim Burgess oraz Duft Punk. Szybko rozpoczęli pracę nad kolejnym krążkiem, zatytułowanym Dig Your Own Hole, nagranym w studio w Londynie. The Chemical Brothers koncertowali w tym czasie w Stanach Zjednoczonych, w ramach promocji płyty.

W czerwcu 1999 roku do sprzedaży trafił album Surrender, na którym można usłyszeć Noela Gallagera, członka zespołu Oasis, Jonathana Donahue z Mercury Rey oraz Hope Sandoval. Krążek ten znalazł się na liście najlepszych płyt w Wielkiej Brytanii. Kolejno The Chemical Brothers wydali albumy Push the Button (2005), We Are the Night (2007), Further (2010), Born in the Echoes (2015), No Geography (2019).

The Chemical Brothers stworzyli niesamowite ścieżki dźwiękowe do znanych amerykańskich filmów, między innymi Niebiańska plaża, Święty, Efekt motyla, Vanilla Sky, Hakerzy, Slumdog. Milioner z ulicy, a także angielskiego The Acid House.

Koncerty The Chemical Brothers

Zespół uwielbia kontakt z publicznością na żywo. Nazywani są prawdziwymi lwami scenicznymi - ich koncerty to połączenie psychodelicznych obrazów, laserów i świateł stroboskopowych. Elementy te uzupełniają się doskonale, dlatego bilety na wydarzenia z ich udziałem cieszą się ogromną popularnością.

Koncerty The Chemical Brothers odbyły się w wielu miejscach na całym świecie. W 2000 roku zagrali przed zespołem U2, doskonale czują się na festiwalach muzycznych - wystąpili m.in. na Coachella Valley Music and Arts, Apple Music Festival, Future Music Festival, Hurricane Festival i wielu innych w Europie, Azji, Australii, Ameryce Północnej i Południowej.

The Chemical Brothers w Polsce pojawiali się wielokrotnie. Zagrali na Stadionie Gwardii w Warszawie, na festiwalach muzycznych Heineken Open'er Festival 2002 i 2008, Coke Live Music Festival 2010, Orange Warsaw Festival 2015, Kraków Live Festival 2016.

The Chemical Brothers  koncerty 2022

A już niedługo kolejne, wielkie wydarzenie! The Chemical Brothers znowu pojawią się w naszym kraju. W czerwcu 2022 roku zaplanowany jest ich koncert na Lotnisku Gdynia Kosakowo, w ramach Open’er Festival 2022. Zespół ma wystąpić obok Jessie Ware, Cigarettes After Sex, Twenty One Pilots, Badbadnotgood, Destroyer, Imagine Dragons i wielu innych gwiazd. Jak zarezerwować miejsce na wydarzenie? Bilety to jedyna możliwość spotkania swoich ulubionych artystów na żywo – nie czekaj na ostatnią chwilę!

 

 

The Chemical Brothers - Często zadawane pytania

  • Zespół The Chemical Brothers wydał dotychczas 9 albumów studyjnych: Exit Planet Dust (1995), Dig Your Own Hole (1997), Surrender (1999), Come with Us (2002), Push the Button (2005), We Are the Night (2007), Further (2010), Born in the Echoes (2015), No Geography (2019).
  • W skład angielskiego zespołu The Chemical Brothers wchodzi dwóch angielskich muzyków: Tom Owen Mostyn Rowlands i Edmund John Simons.
  • Zespół The Chemical Brothers tworzy muzykę elektroniczną, połączoną z trip-hopem, house, dance, progressive house, big beats i funky breaks.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

The Chemical Brothers
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/