Central Cee

Central Cee

Central Cee jest jedną z najszybciej wschodzących gwiazd brytyjskiej sceny rapowej. Pochodzący z zachodniego Londynu chłopak (mimo młodego wieku),może pochwalić się już sporymi osiągnięciami. Wśród nich nie sposób nie wymienić nagród Mobo Awards, a także trzech nominacji do nagród Brits - w tym dla najlepszego debiutanta.


Od młodości wokół muzyki

Central Cee na dużym rynku zadebiutował w 2020 roku. To właśnie wtedy wydał swój utwór zatytułowany "Day In The Life". Delikatnie prowokował on wówczas swoich rówieśników z branży muzycznej, apelując by ci wyłączyli auto-tune'a. Dopiero wtedy okazałoby się jak naprawdę brzmią. Jednym z jego pierwszych utworów było także "Loading". Piosenka podbijała listy przebojów w samym środku globalnej pandemii. Central Cee obserwował to siedząc w domu, nie mogąc wystąpić, wejść w interakcję z fanami, a także udzielać wywiadów mediom. Jak opisuje to sam raper - było to bardzo dziwne uczucie.
Utwór był owocem wcześniejszej pracy Central Cee. Urodzony w 1998 roku w londyńskim Shepherd's Bush Oakley Caesar-Su (bo tak naprawdę nazywa się Central Cee), swój pierwszy wers napisał w wieku... ośmiu lat! Pierwsza piosenka została nagrana i wydana, gdy Central Cee miał 13.


Dzięki charakterystycznemu stylowi - pełnemu różnego rodzaju sampli oraz specyficznych zaczepek słownych, Central Cee stał się obiektem zainteresowań największym wytwórni płytowych. Jednak raper konsekwentnie odrzuca wszelkie propozycje, tłumacząc, że podejmuje ryzyko i stawia na niezależność. Śpiewał nawet o tym w utworze "Pinging" w 2021 roku. Rapował wówczas, że "właśnie odrzucił sześć cyfr".


Listy przebojów

Ryzyko się opłaciło, ponieważ wydany w lutym Commitment Issues zapewnił Central Cee dziesiąte miejsce na brytyjskiej liście przebojów. Jego debiutancka EPka zatytułowana Wild West, trafiła wówczas na drugie miejsce najlepszych albumów na Wyspach. Z racji, że Central Cee wszystko robi sam, postanowił te wydarzenia uczcić - tworząc ogromny mural na Goldhawk Road. Kilka dni później podjechał pod niego... konno. Na miejscu nie zabrakło fanów młodego rapera, którzy chętnie robili sobie z nim zdjęcia. To był pierwszy namacalny przykład popularności, której doświadcza Cee.


Pod koniec 2021 roku Central Cee został zaproszony do nagrania wersu w remiksie utworu "Bad Habits" samego Eda Sheerana. Tak oto trafił do kolejnych słuchaczy - tym razem na całym świecie. Chwilę później nagrał następną piosenkę - Obsessed With You. Do współpracy zaprosił młody, brytyjski zespół PinkPantheress.


Central Cee uzyskał nominację do prestiżowego plebiscytu BBC Sound of 2022. Przypomnijmy, że jego celem jest wyłonienie największych nowych gwiazd, które mogą zamieszać w świecie muzyki. W poprzednich latach ten konkurs wygrywali m.in: Sam Smith, 50Cent, Adele, Ellie Goulding czy Haim. Ostatecznie młody raper zajął piąte miejsce - co jest ogromnym wyróżnieniem.

 

Samodzielna nauka

Central Cee jest samoukiem. Jego przygoda zaczęła się od najprostszych narzędzi. Swoją pierwszą muzykę tworzył mając pod ręką tylko telefon oraz komputer. Jak sam mówi - bawił się oprogramowaniem i sam odkrywał jego możliwości. Nie oglądał żadnych tutoriali, nie korzystał z pomocy innych - wszystkiego nauczył się sam.


W lutym 2022 roku na serwisy streamingowe trafił najnowszy album Central Cee - 23. To drugie pełnogrające wydawnictwo młodego rapera. Na płycie nie brakuje znanych nazwisk, które do współpracy zaprosił Central Cee. W utworach "Wild Flower" oraz "Retail Therapy" możemy usłyszeć pracę Young Chencsa - producenta z Mildlands. Na albumie usłyszymy także piosenki z Rondodadosą, Baby Gang, A2 Anti, Morad, Beny Jr, ASHE 22, Lil Bro oraz Freeze corleone.


Na 23 znalazł się także wyjątkowy dla Central Cee utwór zatytułowany Khabib. Jest to swoista oda do boksera Khabiba Nurmagomedova, który jest muzułmaninem. To nie tylko wyraz szacunku do sportowca, ale także odważna afirmacja religii rapera. Jak sam przyznawał w wielu wywiadach - to właśnie wiara w Boga pozwoliła mu przetrwać i przezwyciężyć trudne chwile. Album 23 - tytuł to oczywiście wiek Central Cee, jest głęboki, prawdziwy i pełny prawdziwych tekstów. Warto sprawdzić. A jaki jest plan rapera na 2022 rok? "Przetrwać i się bogacić" - mówi sam zainteresowany.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Central Cee: Erika de Casier, DIIV, Crows, Iggy Pop, $NOT, Kacperczyk, Dry Cleaning, Altin Gün, Bikini Kill, Bedoes , Arooj Aftab, Squid, Yard Act, Natalie Bergman, DJ Seinfeld, Mdou Moctar, Alyona Alyona, The Armed, Pierre Bourne, Papa Dance, shygirl, Q (Steven Marsden), Jaubi, Metronomy, Duchy, Lex Amor, Mura Masa, Ela Minus, Yves Tumor & Its Band, WaluśKraksaKryzys, Myd, Rina Sawayama, Prospa, ROMY, Molchat Doma,

 

Central Cee - Często zadawane pytania

  • Central Cee urodził się w Ladbroke Grove. Wychowywał się w nieodległym Shepherd's Bush. Cench - bo tak nazywa go większość osób, dorastał w londyńskiej dzielnicy, która bogata jest w czarne brzmienia. Zróżnicowanie gatunków, którymi się otaczał, miało bezpośredni wpływ na jego dzisiejszą twórczość.
  • Central Cee ma 23 lata. Urodził się 4 czerwca 1998 roku.
  • Central Cee stał się popularny dzięki wydaniu swojej EPki 'Wild West". Dzięki utworom, które się na niej znalazły, wdarł się na listy przebojów, co pozwoliło mu dotrzeć do szerokiego grona słuchaczy - na całym świecie.
  • Mimo młodego wieku Central Cee ma na swoim koncie wiele współprac z innymi artystami. W jego dorobku znalazły się utwory z m.in: Edem Sheeranem, PinkPantheress, Lil Bro, Baby Gang oraz Moradem.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Central Cee
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/