Bracia

Bracia

Bracia to polski zespół rockowy, działający w latach 1997–2019. Założyli go bracia Wojciech i Piotr Cugowski, synowie Krzysztofa Cugowskiego, byłego wokalisty Budki Suflera. Choć Bracia Cugowscy pierwszy wspólny koncert zagrali w Lublinie w 1997 roku, za oficjalny początek ich wspólnej kariery uznawany jest rok 2001. Wówczas do zespołu dołączyli basista Krzysztof Nowak i perkusista Konrad Zieliński, którego zastąpił nieco później Robert Markiewicz.

Bracia - muzyka

W ciągu całej kariery skład zespołu często się zmieniał. W 2019 roku, ostatnim przed zawieszeniem działalności, należeli do niego Piotr Cugowski – wokalista, Wojciech Cugowski – wokalista, gitarzysta, Tomasz Gołąb – basista, Bartek Pawlus – perkusista, Jarosław Chilkiewicz – gitarzysta oraz Marcin Trojanowicz – instrumenty klawiszowe. Byłymi członkami zespołu są Tomasz Bidiuk – instrumenty klawiszowe, Krzysztof Nowak i Bartek Królik – basiści, Konrad Zieliński, Krzysztof Patocki, Robert Markiewicz – perkusiści, Sebastian Piekarek, Wojciech Wójcicki, Michał Grymuza – gitarzyści.

 

W 2003 roku Bracia Cugowscy brali udział w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji, prezentując utwór Missing Every Moment. Pod koniec roku 2004 Piotr i Wojtek wzięli udział w reality show Bar V.I.P. W 2005 roku zagrali podczas festiwalu perkusyjnego w Opolu z Tommym Aldrigem (ówczesnym członkiem zespołu Whitesnake).

Bracia wydali łącznie 6 albumów: Dzieci Wszystkich Gwiazd (2003), Fobrock (2005) - nominowana do Nagrody Muzycznej Fryderyk 2006, A Tribute to Queen (2008), Kolędy (2009), Zapamiętaj (2009) – nagrodzona 2. miejscem w kategorii Płyta Rocku 2009 Antyradia oraz Zmienić zdarzeń bieg (2013)

 

W 2019 roku Bracia zawiesili działalność. Wojciech Cugowski współpracuje i koncertuje z zespołem bluesowym Teksasy. Planuje również wydać własną płytę. Piotr Cugowski natomiast kontynuuje działalność solową.

Bracia - koncerty

Bracia zagrali wiele biletowanych koncertów w wielu polskich miastach. Wygrali Koncert Debiutów w Opolu w 2002, zdobyli nagrody za utwór Jeszcze raz na sopockich Top-Trendach w 2008 roku, zajęli także 2. miejsce na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

 

Bracia koncerty odbywały się nie tylko w Polsce, ale i za granicą. W 2008 roku pojawili się na Wembley Arena w Wielkiej Brytanii na wydarzeniu PKO BP London Live 2008 – Polish Music Festival. W 2012 grali w USA i w Kanadzie. Grupa muzyczna wystąpiła w Troy, Chicago, Nowym Jorku i Toronto. W 2013 roku zagrali u boku Wishbone Ash. Pojawili się także na koncertach w Hiszpanii, Niemczech, Portugalii i Francji. Bilety na wydarzenie cieszyły się ogromną popularnością.

 

 

 

 

Bracia - Często zadawane pytania

  • Zespół Bracia wydał dotychczas 6 albumów: Dzieci Wszystkich Gwiazd (2003), Fobrock (2005), A Tribute to Queen (2008), Kolędy (2009), Zapamiętaj (2009) oraz Zmienić zdarzeń bieg (2013).
  • Przed zawieszeniem działalności w skład polskiego zespołu bracia wchodziło sześciu muzyków: Piotr Cugowski – wokalista, Wojciech Cugowski – gitarzysta, wokalista, Tomasz Gołąb – basista, Bartek Pawlus – perkusista, Jarosław Chilkiewicz – gitarzysta oraz Marcin Trojanowicz – klawiszowiec. Byłymi członkami zespołu są Tomasz Bidiuk – klawiszowiec, Krzysztof Nowak i Bartek Królik – basiści, Konrad Zieliński, Robert Markiewicz i Krzysztof Patocki – perkusiści, Sebastain Piekarek, Wojciech Wójcicki, Michał Grymuza, Krzysztof Patocki –gitarzyści. Robert Markiewicz – perkusista.
  • Zespół Bracia tworzy muzykę w gatunku pop rock i pop.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Bracia
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/