Bracia Figo Fagot

Bracia Figo Fagot

Bracia Figo Fagot, znani również jako BFF, to polski zespół muzyczny, założony przez Piotra Połacia i Bartosza Walaszka, znanego również jako Cjalis, w Warszawie. Ich twórczość zaliczana jest do nurtu disco polo, choć – jak podkreślają sami artyści – w miejskiej odmianie.

 

Historia zespołu Bracia Figo Fagot sięga roku 2010 i związana jest z serialem komediowym Kaliber 200 volt. Każdy odcinek produkcji zawierał miniteledysk w charakterze disco polo. Na prośbę fanów powstał zespół, a główni wykonawcy występują w roli serialowych postaci. Piotr Połać (teksty i wokal), jako Figo – Fabian Barłoś oraz Bartosz Walaszek (teksty, wokal i keyboard) – jako Fagot – Szymon Filip Barłoś, podbili serca słuchaczy i zadebiutowali na IV Festiwalu Twórczości Żenującej „Zacieralia” 15 stycznia 2011 w klubie muzycznym Progresja w Warszawie. Fragmenty utworów zespołu usłyszeć można zarówno w kreskówce Kapitan Bomba, jak i w wersji kinowej. Co jest najważniejsze dla członków bandu Bracia Figo Fagot? Koncerty, które grają na żywo i nie korzystają z playbacku.

 

Zespół otrzymał nagrodę w plebiscycie Niegrzeczni 2014 w kategorii Niegrzeczny Artysta, na gali w Chorzowie, która miała miejsce 12 lutego 2014 roku. Piotr Połać zdobył natomiast tytuł najlepszego muzyka polskiego 2014 roku, nadany przez magazyn Metal Hammer.

Bracia Figo Fagot – albumy

Do tej pory Bracia Figo Fagot nagrali sześć albumów studyjnych. Pierwszym z nich był krążek Na bogatości wydany w 2012 roku, z hitowym numerem Bożenka, którego teledysk wyreżyserował Bartosz Walaszek. Rok później na rynku ukazał się album Eleganckie chłopaki, gdzie gościnnie wystąpił Czesław Mozil, a następnie – Discochłosta. Do kolekcji doszły w kolejnych latach Disco Polo, Bez popity i bez gumy, a w 2020 roku – Miliony internautów mogą się mylić, z utworami promującymi Nie zaufam nigdy już i Karolino (KOCHAM CIĘ). Dużą popularnością na serwisie YouTube cieszą się kawałki Ugi Boogie, Pakistański chłopiec i Wędkarz miłości z milionami wyświetleń.

Bracia Figo Fagot koncerty 2021

Już niebawem - Bracia Figo Fagot we Wrocławiu! Zespół zagra w Centrum Koncertowym A2 w listopadzie. Na evencie miejskiego disco polo będzie można usłyszeć największe przeboje grupy muzycznej, takie jak Bożenka, Ooooo kończy się już noc, Pisarzem miłości oraz Karolino (KOCHAM CIĘ). Jeśli czekasz na niepowtarzalną moc syntezatora w wykonaniu królów pastiszu – koncert Bracia Figo Fagot to wydarzenie dla Ciebie! Wsłuchaj się w prześmiewcze teksty i daj się ponieść fali szaleństwa, która na długo pozostanie w Twojej pamięci.

 

Dolny Śląsk nie może się doczekać! Bracia Figo Fagot bilety to jedyna gwarancja rezerwacji miejsca.

Bracia Figo Fagot - Często zadawane pytania

  • W skład zespołu Bracia Figo Fagot wchodzi Piotr Połać – Figo oraz Bartosz Walaszek (znany również jako Cjalis) – Fagot.
  • Zespół Bracia Figo Fagot powstał w 2010 roku na potrzeby serialu Kaliber 200 volt. Ich twórczość przypadła do gustu szerszej publiczności – postanowili więc kontynuować działalność. Pierwszy koncert zagrali w klubie Progresja w Warszawie w 2011 roku.
  • Muzyka zespołu Bracia Figo Fagot to disco polo w miejskiej odmianie, z dużą dawką czarnego humoru i niebanalnej rytmiki.
  • Bracia Figo Fagot nagrali sześć albumów studyjnych - Na bogatości (2012), Eleganckie chłopaki (2013), Discochłosta (2014), Disco polo (2016), Bez popity i bez gumy (2019) oraz Miliony internautów mogą się mylić (2020).
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Bracia Figo Fagot
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/