Bobby McFerrin

Bobby McFerrin

Bobby McFerrin to amerykański wokalista jazzowy i dyrygent. Urodził się w 1950 roku w Nowym Yorku. Jego rodzice byli zawodowymi śpiewakami.

Bobby McFerrin i rozwój kariery muzycznej

W 1958 roku rodzina przeprowadziła się do Los Angeles. Tam Bobby rozpoczął naukę gry na klarnecie i fortepianie. Jeszcze w szkole średniej założył kwartet o nazwie „Bobby Mack” i odbył tournee po USA jako akompaniator łyżwiarskiej rewii Ice Follies. Po powrocie dostał pracę jako pianista w lokalnym barze. Wtedy właśnie zrozumiał, że kariera instrumentalisty nie jest mu pisana.

 

W 1978 roku zaczął śpiewać w zespole Astral Project w Nowym Orleanie. Później współpracował z pionierem wokalnego jazzu – Jonem Hendriksem, a także poznał swoją menadżerkę i producentkę Lindę Goldstein. Bobby intensywnie pracował nad własnym stylem. Ćwiczył głos, aby móc zastępować nim różne instrumenty muzyczne. Występował na wielu festiwalach i koncertach. W 1982 roku ukazał się debiutancki album artysty, zatytułowany Bobby McFerrin. Rok później wyjechał koncertować w Europie. Nagrania z tej trasy zostały wydane na płycie The Voice w 1984 roku. Album okazał się przełomem w karierze artysty i pokazał światu, czego może on dokonać na scenie bez pomocy instrumentów.

 

Ważnym rozdziałem kariery McFerrina jest także współpraca z innymi wybitnymi artystami. W 1985 roku za płytę Another Night in Tunisia, nagraną wspólnie z zespołem Manhattan Transfer, otrzymał swoją pierwszą nagrodę Grammy. Dwie kolejne statuetki przyznano mu za album Round Midnight nagrany z Bernardem Tavernierem i za How to Rhinoceros Got His Skin, zrealizowany z udziałem Jacka Nicholsona.

 

W 1988 roku McFerrin wydał swój czwarty album – Simple Pleasures – na którym wszystkie wokale i partie perkusyjne zaśpiewał sam. To właśnie tutaj znalazł się jego najsłynniejszy utwór – Don’t worry, be happy. Nagrał go, miksując ścieżki wykonane wyłącznie przez siebie. Piosenka znalazła się na szczycie niemal wszystkich światowch list przebojów i przyniosła muzykowi dwie nagrody Grammy oraz status międzynarodowej gwiazdy.

Bobby McFerrin koncerty

Muzyk znany jest ze swojej umiejętności improwizacji i często angażuje widzów w swoje występy. Na koncertach McFerrina publiczność klaszcze, tupie, gwiżdże i wydaje inne dźwięki, które tworzą niesamowitą całość. Bobby McFerrin w Polsce wystąpił wystąpił 22 listopada 2019 roku w warszawskiej Arenie Ursynów. Wystąpił tam w towarzystwie tria muzycznego – na scenie towarzyszyli mu Gil Goldstein, Louis Cato oraz Jeff Carney.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Bobby McFerrin
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/