Black Sabbath

Black Sabbath

Black Sabbath był brytyjskim zespołem rockowym założonym w Birmingham w 1968 roku. Stworzyli go gitarzysta Tony Iommi, perkusista Bill Ward, basista Geezer Butler oraz wokalista Ozzy Osbourne. Ich debiutancki album o nazwie „Black Sabbath” ukazał się w we wrześniu 1970 roku i jest uważany za pierwsze tego typu wydawnictwo w historii heavy metalu. Płyta sprzedała się w milionie egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych, a także pokryła się złotem w Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Zaledwie 7 miesięcy po udanym debiucie, Black Sabbath wydali kolejny album - „Paranoid”, na którym znalazły się utworu „Iron Man” oraz „War Pigs”, krytykująca wojnę w Wietnamie. Uzyskał on status czterokrotnej platyny w Stanach, platyny w Kanadzie oraz złota w Wielkiej Brytanii i Włoszech. Po wydaniu albumu grupa wystąpiła w Stanach Zjednoczonych i Australii.

W 1971 roku ukazał się „Master of Reality”, który sprzedał się w dwumilionowym nakładzie w Stanach i po raz pierwszy w historii grupy trafił do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych amerykańskich płyt. Uważany jest także za pierwowzór doom metalu.

Problemy z alkoholem i narkotykami sprawiły, że płyta „Never Say Die!” z 1978 roku została określona przez krytyków jako chaotyczna i niedbała. Po jej wydaniu Osbourne odszedł z zespołu i powrócił dopiero w 2012 roku.  Zastąpił go Ronnie James Dio.

Ostatnia, 19 płyta Black Sabbath nosi tytuł „13” i ukazała się w czerwcu 2013 roku. Pokryła się złotem w Austrii i Wielkiej Brytanii, a także platyną w Brazylii, Kanadzie, Niemczech i Polsce. Zajęła także pierwsze miejsce na liście najpopularniejszych albumów w Stanach Zjednoczonych - Billboard 200. Utwór „God Is Dead?” przyniósł muzykom nagrodę Grammy. W 2006 roku grupa została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame. Black Sabbath w Polsce wystąpił kilkukrotnie, ostatnio w 2016 roku w Tauron Arenie Kraków w ramach pożegnalnej trasy koncertowej.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Black Sabbath
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/