Białas

Białas

Białas, czyli Mateusz Karaś, to polski raper i freestyle'owiec. Do tej pory sprzedał ponad 120 tys. egzemplarzy krążków. Znany ze współpracy z Karolem "Solarem” Poziemskim, jest członkiem kolektywu SB Maffija, a także zespołu BBQ. Zdobył trzy platynowe i trzy złote płyty. Jest także trzykrotnym finalistą Wielkiej Bitwy Warszawskiej (2007, 2008, 2009). Białas koncertuje po kraju, zdobywając kolejnych fanów. Świadczy o tym ogromna liczba sprzedanych biletów na poszczególne wydarzenia.

Białas muzyka

Białas urodził się w Teresinie, nieopodal Sochaczewa, 11 grudnia 1987 roku. Zadebiutował mixtapem H8ME Mixtape Vol. 1 w 2006. W tym samym roku zwyciężył w Wielkiej Bitwie Warszawskiej – Turnieju Wolnego Mikrofonu. Niedługo potem ukazał się jego kolejny krążek H8ME Mixtape Vol. 2, a w 2008 - H8ME Mixtape Vol. 3 oraz Love Me Mixtape, nagrany z udziałem DJ Polara.

Raper Białas współpracował z Solarem dość długo - nagrał z nim albumy kolaboracyjne Na czczo, Burza po ciszy, Odliczanie Mixtape, Z oślej ławki, Z ostatniej ławki oraz ToNiePolskieYesss. Na ich płytach usłyszeć można było także innych artystów ze sceny hip hopowej, m.in. Danny’ego, Bonsona i Te-Trisa. W 2013 roku Białas wraz z Solarem rozpoczęli współpracę z wytwórnią Prosto, w wyniku której ukazał się album Stage Diving. Gościnnie wystąpili na nim Milo, Tom i Zeus.

Kolejnymi krążkami na koncie Białasa był Rehab, nagrany we współpracy z Paluchem, Quebonafide, i Gedzem. Płyta znalazła się na ósmym miejscu listy sprzedaży OLiS. Drugi, solowy album muzyka – H8M4 – pojawił się w sprzedaży w 2016 roku. Zajął 1. miejsce w rankingu OLiS i pokrył się platyną. Kolejna płyta, nagrana z Solarem - #nowanormalnosc - uzyskała status złotej. W dorobku artysty pojawiły się także krążki Polon (2017), Hyper2000 (2018) oraz H8M5 (2020).

Ciekawostką jest, że Białas wziął udział w projekcie muzycznym Pepsi Taste The Beat. Nagraj wówczas kilka singli, w tym – Do Ciebie mówię – gdzie wystąpili obok niego Muniek Staszczyk – lider T.Love, Sir Mich oraz Kuba Więcek.

Białas koncerty

Białas koncertuje po całej Polsce, odwiedzając zarówno mniejsze, jak i większe miasta. Wystąpił na wielu festiwalach i imprezach muzycznych, m.in. PATO PARTY w Krakowie, Questival w Katowicach, PROSTO FESXVAL, Hip Hop Never Stop, Polish Hip-Hop Festival i wielu innych.

Gdzie jeszcze pojawił się raper z Teresina? Biletowane koncerty Białasa w ramach Tour de Polon, na których występował obok Lanka, odbyły się m.in. w Białymstoku, Gdańsku, Słupsku, Włocławku, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Krakowie, Warszawie, Bydgoszczy, Toruniu, Radomiu i Przemyślu.

Białas koncerty 2021

Raper Białas już niedługo ponownie pojawi się na scenie – tym razem zagości na szóstej edycji Wrocław Hip Hop Festival w Hali Stulecia. Obok Mateusza Karasia usłyszeć będzie można muzyków, takich jak: Paluch, O.S.T.R, Guzior, OIO, Kękę, Sarius, Mailk Montana, Kukon, Chivas, Dżej i DJ Soina. Bilety na koncert Białasa i innych to gwarancja spotkania z ulubionymi artystami na żywo!

 

 

Białas - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Białas wystąpi w: Wrocławiu
  • Białas wydał dotychczas 5 albumów studyjnych: Rehab (2015), H8M4 (2016), Polon (2017), Hyper2000 (2018) oraz H8M5 (2020). Oprócz tego ma na swoim koncie 4 albumy, powstałe we współpracy z innymi twórcami: Z ostatniej ławki / oraz Solar (2011), Stage Diving / oraz Solar (2013), #nowanormalnosc / oraz Solar (2016), Diamentowy Las / oraz White 2115 (2021).
  • Białas tworzy muzykę rap, hip-hop, trap oraz freestyle rap.
  • Kariera Białasa zaczęła się w roku 2006 – wówczas zadebiutował mixtapem H8ME Mixtape Vol.1.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Białas
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Białas BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza

Wrocław Hip Hop Festival 2022

zwiń rozwiń i KUP BILET

Wrocław
18.11
piątek, 16:00
Hala Stulecia
sprawdzanie dostępności
od 120 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
18-19.11
sprawdzanie dostępności
od 290 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Przytkowice
02.09
piątek, 21:00
Energy 2000
sprawdzanie dostępności
od 15 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/