Baranovski

Baranovski

BARANOVSKI a właściwie Wojciech Baranowski, to polski muzyk urodzony 29 lipca 1991 roku w Opocznie. Szerzej znany publice jako wokalista, jest również producentem i twórcą tekstów piosenek. Początkowo dał się poznać dzięki nagraniom i występom z polskim zespołem XXANAXX, to już w roku 2018 zdecydował się na rozpoczęcie własnej muzycznej kariery solowej.

 

Był to doskonały wybór, ponieważ niewiele ponad rok później miał na swoim koncie liczny dorobek artystyczny. Zaliczyć do nich możemy przeboje radiowe, a także nominację do nagrody Fryderyka w kategoriach debiutantów. To otworzyło mu drzwi do dalszej kariery. Dzięki temu artysta wziął udział niemal we wszystkich festiwalach w kraju, co przysporzyło mu ogromnej popularności wśród polskich słuchaczy. Wskazywany jako jeden z topowych artystów polskiej sceny muzycznej, ma na koncie wiele nagród i nominacji.

Historia muzyczna artysty 

Polski kompozytor, wokalista i autor tekstów Wojciech Baranowski w 2014 roku wziął udział w programie The Voice of Poland, skąd dołączył do drużyny Barona i Tomsona. 

 

W 2015 roku brał udział w nagraniu płyty pod tytułem FWRD wraz z zespołem Xxanaxx.

 

W roku 2018 rozpoczął swoją solową karierę pod pseudonimem muzycznym Baranovski. W 31 stycznia 2018 wydał on swój pierwszy utwór zatytułowany „Mamo”, a następnie swój singiel “Dym”, który uplasował się na 21 miejscu AirPlay-Top. Jest to zestawienie najpopularniejszych polskich utworów. 

 

21 maja 2018 roku Baranovski zaprezentował swój nowy singiel o tytule “Hey” a zaraz po nim następny, zatytułowany „Luźno”, który również uplasował się na wysokim miejscu list przebojów.

 

17 stycznia 2019 roku został wydany nowy, czwarty singiel „Zbiórka”. Wszystkie piosenki znalazły się na debiutanckim solowym albumie pod tytułem „Zbiór”, który został wydany 25 października 2019 roku.

Dokonania muzyczne

Baranowski to artysta, który w chwili obecnej zaliczył niemal wszystkie sceny oraz festiwale w kraju, Uzyskał złote płyty dla singli „Dym” oraz „Zbiórka”, a także platynowe dla „Luźno” i „Czułe miejsce”. To doskonały przykład jednej z bardziej zawrotnych karier muzycznych w kraju. W październiku po premierze debiutanckiej płyty „Zbiór” została ona nazwana przez krytyków jako jedna z bardziej udanych w ostatnich latach. To przyniosło jego autorowi nominacje do 3 Fryderyków a cały album uzyskał status Złotej Płyty.

 

Zbiór” to jeden z bardziej chwytliwych utworów, utrzymany jednak w zupełnie innej stylistyce niż jego standardowe utwory. Jest to łagodna ballada nawiązująca do klasycznych brzmień vintage. Oprócz tego duży sukces przyniósł mu singiel “Czułe miejsce”, który podbił listy przebojów i zdobył tytuł najczęściej granych piosenek radiowych w Polsce.

Aktualne dokonania muzyczne

W poprzednim roku ogromną popularnością cieszył się singiel „Lubię być z nią”. Piosenka ta uplasowała się na samym szczycie listy AirPlay w Polsce. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, był to bowiem najchętniej odtwarzany i grany utwór w rodzimych stacjach radiowych.  

 

W poprzednim roku ukazała się druga płyta Wojciecha Baranowskiego zatytułowana ”Baranowski 2”, która jeszcze przed swoją premierą uzyskała status Złotej Płyty.

Solowe albumy studyjne artysty:

 1. Zbiór wyd. 2019 r.
 2. Baranovski wyd. 2021 r.

Solowe single artysty:

 • Dym
 • Hey 
 • Luźno
 • Zbiór
 • Czułe Miejsce
 • Sam
 • Momenty
 • Lubię być z nią
 • Tęskno mi do gwiazd
 • Nie mamy nic

Single z innymi artystami:

 • Nigdy Sam - Baranovski, Sarius, Jakub Józef Orliński, Sir Mich
 • Żyj jak chcesz - Baranovski, Sarius, Kali, PlanBe, J. J. Orliński, Klaudia Szafrańska, Sir Mich, Kuba Więcek.
 • Wolność - Baranovski, Ten typ Mes.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Baranovski: Artur Rojek, Fisz Emade Tworzywo, Kaśka Sochacka, Mrozu, Natalia Szroeder, Zalia, Kasia Lins, Daria Zawiałow, Marcin Maciejczak,

 

Baranovski - Często zadawane pytania

 • Baranovski był uczestnikiem czwartej edycji programu The Voice of Poland.
 • Baranovski współpracował. z zespołem Xxanaxx
 • Wojciech Baranowski urodził się 29 lipca 1991 roku. Obecnie artysta ma 31 lat.
 • Początek kariery Wojciecha Baranowskiego przypada na rok 2014. To właśnie wtedy dał się poznać jako uczestnik 4 edycji programu muzycznego The Voice of Poland. Po programie dołączył do polskiego zespołu Xxanaxx, z którym nagrał pierwszy album. W 2018 roku zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery oraz przyjęcie pseudonimu muzycznego.
 • Tak, Baranowski ma konto na Instagramie pod nickiem sir_baranovski.
 • Baranovski współpracował z zespołami i artystami takimi jak między innymi Xxanaxx, Sarius, Kali, Sir Mich, Klaudia Szafrańska, PlanBe, Kuba Więcek czy Jakub Józef Orliński.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Baranovski
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/