Banksy

Banksy

Banksy to urodzony w 1974 roku brytyjski artysta, jeden z najbardziej znanych przedstawicieli street artu na świecie. Jego prace pojawiają się zarówno na ulicach Londynu jak w wielu innych państwach wzbudzając wielkie zainteresowanie. 

Banksy i początek artystycznej drogi 

Banksy zaczynał jako artysta graffiti. Szablony artysty są często związane z miejscem ich umieszczenia. Zawarte są w nich humorystyczne grafiki i symbole, czasem razem ze sloganami. Przekaz prac artysty jest antywojenny, antykapitalistyczny i pacyfistyczny. W jego pracach często pojawiają się policjanci, żołnierze, dzieci i osoby starsze oraz zwierzęta, takie jak szczury i małpy.

 

Banksy przerabia też znane dzieła, przykładem jest Liliowe jezioro Moneta, w którym umieścił elementy kojarzące się z urbanizacją ziemi, takie jak odpadki czy wózek na zakupy zanurzony w wodzie. Innym przykładem jest obraz Nocne jastrzębie Edwarda Hoppera, w którym umieścił angielskiego chuligana, ubranego jedynie w szorty z brytyjską flagą, który dopiero co rzucił pewnym obiektem w okno kawiarni i rozbił je. Tworzy również instalacje. 

 

Artysta ma zwolenników na całym świecie, którzy cenią jego poczucie humoru oraz fakt, że głośno mówi o różnych kwestiach, które dotyczą społeczeństwa. Niektóre z jego prac są kontrowersyjne co tylko zachęca ludzi to poznania tożsamości artysty, która nigdy nie została ujawniona. Banksy otwiera ludziom oczy na wiele problemów, które pokazuje za pomocą murali lub instalacji, często wywołujących przy okazji uśmiech na twarzy. Banksy zyskał wielu naśladowców na całym świecie, a wystawy online jak i te w rzeczywistości cieszą się wielką popularnością. Najbliższa okazja poznania prac Banksyego na żywo będzie w Centrum Praskim Koneser w Warszawie od 12 lutego 2021 do 11 kwietnia 2021 roku. The Art of Banksy. Without Limits

 

Źródło zdjęcia: Pixabay

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Banksy
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/