Backstreet Boys

Backstreet Boys

Backstreet Boys to jeden z najpopularniejszych boysbandów w historii muzyki. Ich twórczość to połączenie dance, popu, hip-hopu i R&B.

Kariera zespołu Backstreet Boys

Historia zespołu Backstreet Boys zaczęła się od przesłuchań do różnych reklam i programów telewizyjnych, podczas których poznali się pochodzący z Florydy Howie Dorough i A.J. McLean oraz nowojorczyk Nick Carter. Odkryli oni, że łączy ich zamiłowanie do klasycznego soulu i stwierdzili, że razem mogą dobrze brzmieć. Później dołączyli do nich Kevin Richardson i Brian Littrell - kuzyni z Kentucky, którzy już od dziecka śpiewali w chórze kościelnym i występowali na różnych festiwalach.

Albumy Backstreet Boys 

Kwintet nawiązał współpracę z menadżerami, którzy pomogli im podpisać kontrakt z wytwórnią Jive Records w roku 1994. Producenci Veit Renn i Tim Allen pomogli młodym muzykom ukształtować ich pierwszy album. Backstreet Boys został wydany pod koniec 1995 roku w Europie, gdzie od razu podbił listy przebojów piosenkami takimi jak We've Got It Goin' On oraz I'll Never Break Your Heart. Zachęceni świetnym odbiorem na Starym Kontynencie, Backstreet Boys postanowili wydać krążek także w Kanadzie. Jednak w Stanach płyta nie cieszyła się równie wielką popularnością. Dopiero za sprawą dodanych później kawałków: Quit Playin' Games (With My Heart) oraz As Long as You Love Me zespół na dobre zaistniał na rodzimej scenie. Single pokryły się platyną i zdobyły drugie miejsce na liście Billboard Hot 100.

 

Kolejny album Backstreet Boys - Millennium ukazał się w 1999 roku i na świecie sprzedał się w ponad 40 milionach egzemplarzy. Pochodzą z niego piosenki I Want It That Way czy Larger Than Life. Rok później ukazał się Black & Blue i podobnie jak poprzedni album, w pierwszym tygodniu sprzedał się milion jego egzemplarzy. Później nastąpiła udana trasa koncertowa, ale po siedmiu latach nieustannego nagrywania i koncertowania muzycy postanowili zrobić sobie przerwę i skupić się na rodzinie lub solowej karierze.

 

W 2005 roku ukazał się bardziej dojrzały i nastrojowy Never Gone z piosenkami Incomplete czy Just Want You to Know. W 2011 roku Backstreet Boys odeszli z Jive Records i połączyli siły z innym boysbandem - New Kids on the Block i wspólnie koncertowali pod nazwą NKOTBSB. W 2013 roku świętowali dwudziestolecie i wydali album In a World Like This. W styczniu 2019 roku pojawiłą się się ich nowa płyta zespołu Backstreet Boys - DNA, a w maju tego samego roku zespół rozpoczął swoją największą trasę koncertową od 18 lat.

Backstreet Boys koncerty

Backstreet Boys w Polsce zagrali 24 czerwca 2019 roku w warszawskiej hali COS Torwar. Koncerty Backstreet Boys mimo długiego czasu działalności zespołu nadal wzbudzają wiele emocji wśród fanów grupy. Podczas koncertów Backstreet Boys można usłyszeć ich największe przeboje takie jak I Want It That Way czy Everybody.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Toglenn, CC-BY-SA 4.0

Backstreet Boys - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Backstreet Boys wystąpi w: Krakowie
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Backstreet Boys
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Backstreet Boys BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Kraków
29.10
sobota, 18:00
TAURON Arena Kraków
sprawdzanie dostępności
od 190 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/