Avicii

Avicii

Zapraszamy na Avicii Tribute Concert: In Loving Memory of Tim Bergling prosto ze Sztokholmu. Utwory artysty zostały zaprezentowane przez znanych muzyków. Stream poniżej. 

 

 

Avicii czyli Tim Bergling (1989 - 2018)  to urodzony  w Sztokholmie szwedzki DJ i producent muzyczny. Występował również pod pseudonimami Tim Berg i Tom Hangs. Jego jeden z pierwszych singli - "Bromance", podbił listy przebojów m.in. w Belgii, Holandii, ojczystej Szwecji, wreszcie, jako wersja z wokalem, UK Singles Chart w Wielkiej Brytanii i Beatport.

Kariera artysty 

Od tego momentu kariera Avicii'ego zaczęła się szybko rozwijać, w efekcie czego DJ wydał takie tytuły, jak "Levels", "My Feelings for You", czy "Fade into Darkness.” W 2013 roku wspólnie z Bennym Anderssonem oraz Björnem Ulvaeusem z zespołu ABBA stworzyli oficjalny hymn Konkursu Piosenki Eurowizji 2013. Utwór „We write a story” został zaprezentowany podczas finału, w trakcie przemarszu wszystkich finalistów.

 

W zestawieniu DJ Mag Top 100 Avicii uzyskał trzydzieste dziewiąte miejsce w 2010, szóste w 2011 i 2014, trzecie w 2012 i 2013 oraz siódme w 2015 roku.

Avicii śmierć 

20 kwietnia 2018 Avicii popełnił samobójstwo w Mskacie stolicy Omanu. Artysta walczył z atakami paniki oraz miał inne problemy podłoża psychicznego. 

 

Źródło zdjęcia artysty: Universal Music Polska

Avicii - Często zadawane pytania

  • Avicii, a właściwie Tim Bergling, urodzony 8 września 1989 roku w Sztokcholmie, jest szwedzkim DJ oraz producentem muzycznym.
  • Avicii tworzył muzykę z pogranicza gatunków takich jak po, dance, house czy electro house.
  • Pierwszym, debiutanckim albumem szwedzkiego artysty jest "True", którego premiera miała miejsce 13 września 2013 roku. Album zyskał pozytywne oceny od recenzentów i odniósł komercyjny sukces.
  • Avicii wraz z Bennym Anderssonem oraz Björnem Ulvaeusem stworzyli oficjalny hymn Konkurs Piosenki Eurowizji 2013. Utwór „We Write a Story” został zaprezentowany podczas finału, w trakcie przemarszu wszystkich finalistów.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Avicii
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/