Anthrax

Anthrax

Anthrax to jeden z najpopularniejszych zespół grających trash metal na świecie. Obok Matallici, Slayer i Megadeth zalicza się go tzw. "wielkiej czwórki trash metalu". Obecnie koncerty Anthrax przyciągają wiele tysięcy fanów z całego świata. Jednakże droga do chwały nie była usłana różami i kapela musiała przejść przez naprawdę wiele perturbacji, zanim znalazła się na szczycie. 

Anthrax - informacje o zespole 

Zacznijmy od początku - od roku 1981. Właśnie wtedy powstał zespół Anthrax. Założycielami byli Scott "Not" Ian i Dan Lilker. Pierwsze trudności zespołu wiązały się ze składem. Wielu artystów przychodziło na krótko do zespołu tylko po to, żeby zaraz z niego uciec. W pierwszych latach istnienia zespół miał aż trzech różnych wokalistów i basistów. Trudności w skompletowaniu składu opóźniły rozwój formacji, która dopiero w roku 1985 roku zdołała podpisać kontrakt z wytwórnią Island Record. Wcześniej nagrali co prawda kilka utworów, jednak występowali przede wszystkim jako support dla innych zespołów (m. in. dla Metallica).

 

Już w listopadzie 1986 roku grupa zabrała się za nagrywanie albumy Among the Living, który odniósł umiarkowany sukces. Rok później wydali singiel - I'm The Law, który sprzedawał się na tyle dobrze, że zdecydowano się na wydanie minialbumu pod tym samym tytułem w USA. Osiągnął on status złotej płyty. W tamtym momencie formacja była już znana na całym świecie i wyruszyła na trasę w Europie i Japonii. W tym okresie również doszło do kolejnych przetasowań w składzie. Doszedł m.in. nowy basista - Frank Bello. 

 

Ciekawym wydarzeniem w historii kapeli były pożar i trzęsienie ziemi podczas nagrań do albumu Persistance Of Time. Pomimo trudności, udało się dokończyć płytę i wyruszyć w trasę z Iron Maiden. Zagrano również kilka koncertów z Slayer, Megadeth i Alice In Chains w ramach Clash of The Titans. 

Lata 90 przyniosły kolejne nagrania m.in.: Sound Of The White Noise i pierwszy album koncertowy Live: The Island Years. Od tamtej pory grupa uznawana była już za kultową, ale nie uchroniła się od kolejnych skandali. W 2001 roku grupa była celem ataku mediów amerykańskich w związku z szeregiem zatruć wąglikiem w USA (po angielsku Anthrax to właśnie wąglik). Trudności nie zniechęciły artystów, którzy wydali łącznie 11 pełnych albumów. Obecnie zespół wciąż koncertuje.

Anthrax w Polsce 

Anthrax w Polsce dawało koncert już kilka razy. W 2017 roku Antrax w Klubie Stodoła w Warszawie pokazało na co stać grupę. Wiele energii i niesamowitej muzyki, która przyciągnęła wielu fanów. Później w 2019 roku zespół można było spotkać we Wrocławiu, dziś bilety Anthrax rozchodzą się bardzo szybko.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. pitpony.photography, CC-BY-SA 3.0

Anthrax - Często zadawane pytania

  • Zespół Antrax pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.
  • Zespół Anthrax wykonuje thrash metal, groove metal, heavy metal, speed metal.
  • Anthrax w Polsce wystąpił w 2017 roku w Klubie Stodoła.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Anthrax
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/