Andy Stott

Andy Stott

Andy Stott to brytyjski muzyk elektroniczny i producent, którego styl wymyka się jednoznacznym klasyfikacjom. Porównuje tworzenie swoich utworów do pracy naukowca, który wytwarza związki chemiczne, obmyślając nowe formuły, wykorzystując różne gadżety i części innych receptur. Andy Stott wyznał, że nigdy nie czerpie inspiracji ze swoich osobistych doświadczeń, gdy komponuje muzykę. Jego utwory czerpią ze wszystkiego, co twórcze. Funkcjonują jako odzwierciedlenie ciekawości napędzającą koła zębate w głowie artysty.

Andy Stott - kariera

Znakiem rozpoznawczym muzyki artysty jest użycie bitów pozostających lekko poza rytmem, co niezawodnie buduje uczucie niepokoju. Co ciekawe, album „Luxury Problems” został nagrodzony przez Resident Advisor i Pitchfork w 2012 roku. Produkcje tworzone pod pseudonimem Andrea regularnie powstawały także w ramach projektu Millie & Andrea, współtworzonego z Milesem Whittakerem z Demdike Stare.

 

Eksperymenty z brzmieniem, czerpanie inspiracji z różnych źródeł, eksplorowanie wymiarów różnych uczuć, również tych mrocznych – z tego wszystkiego zasłynął Andy Stott. Koncerty muzyka cieszą się niemałym zainteresowaniem, a bilety na wydarzenia rozchodzą się w szybkim tempie. Sprawdź, kiedy uświetni swoją obecnością Andy Stott imprezy w Polsce i gdzie można będzie usłyszeć go na żywo! Bilety na koncerty, festiwale i inne rodzaje wydarzeń zamówisz na naszej stronie internetowej.

Andy Stott – koncerty

Występy na żywo pozwalają poznać kolejny wymiar twórczości wybitnego artysty, jakim jest Andy Stott. Koncerty muzyka koncentrują się głównie na prezentacji złożonych narracji muzycznych. Porzucają klubowy i rozrywkowy aspekt, skupiając się na eksploracji uczuć i brzmień. Wykonawca, grając na żywo, korzysta głównie z hardware.

Andy Stott w Polsce wystąpił m.in. w Katowicach, w Twierdzy Modlin i Warszawie. W najbliższym czasie zyskamy następną okazję do spotkania z wykonawcą. Gdzie w naszym kraju wystąpi Andy Stott? Koncerty 2022 artysta zaplanował w ramach festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice. W lipcu publiczność będzie mogła usłyszeć jego najciekawsze kompozycje. Podczas imprezy wystąpi jednak nie tylko Andy Stott. Koncerty 2022 w Katowicach zagrają m.in. Anna Calvi, Fisz Emade, Donato Dozzy i The Bug. Nie przegap koncertu Andy’ego Stotta w Polsce i występów innych ciekawych gwiazd współczesnej muzyki. Bilety znajdziesz na naszej stronie!

Andy Stott - Często zadawane pytania

  • Andy Stott tworzy głównie muzykę elektroniczną. Jego utwory łączą w sobie style takie jak house, grime oraz detroit techno.
  • Tak, Andy Stott ma syna, który urodził się w 2012 roku.
  • Debiutancki album Andy'ego Stott'a nosi tytuł ,,Merciless" i został wydany w 2006 roku.
  • Inspiracje Andy'ego Stott'a nie są do końca znane, wiadomo jednak, że podczas tworzenia nie czerpie on z prywatnych doświadczeń oraz stara się urozmaicać swoją twórczość, wydając albumy w różnych stylach.
  • Pseudonim Andy'ego Stott'a to Andrea.
  • Andy Stott wydał swój debiutancki album „Merciless” w 2006 roku. Następnymi krążkami były „Unknown Exception”, „Luxury Problems”, „Faith in Strangers”, „Too Many Voices”, „It Should Be Us” i „Never the Right Time”. Tworząc swoje albumy, muzyk stara się, aby każdy utwór miał bardzo inną estetykę, wykorzystując różnorodny sprzęt i wpływy muzyczne.
  • Andy Stott przyznał, że jest zbyt młody, aby osobiście doświadczyć kultury rave, za to zachłannie poznawał jej dokonania. W szkole zaczął grać na fortepianie, lecz przerwał formalną edukację muzyczną, by zająć się projektowaniem dźwięku. Mając dwadzieścia parę lat, Andy Stott zadebiutował albumem „Replace EP” w 2005 roku, by pod koniec tego roku wydać dwie dodatkowe EPki.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Andy Stott
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/