Altın Gün

Altın Gün

Altın Gün, w języku tureckim „złoty dzień”, to anatolijski zespół rockowy, pochodzący z Amsterdamu w Holandii. Założył go Jasper Verhulst – basista, w 2016 roku. Styl muzyczny grupy określany jest jako psychodeliczny, z domieszką dźwięków gitary wah-wah, organów analogowych oraz rytmów funkowych. Altın Gün tworzy własne kawałki, jednak wykonuje również niepowtarzalne covery rockowe tureckiej muzyki ludowej. Wokaliści zespołu, Merve Daşdemir i Erdinç Ecevit Yıldız, pochodzą z Turcji, pozostali natomiast są Holendrami. To Jasper Verhulst: basista, Daniel Smienk i Chris Bruining – perkusiści oraz Thijs Elzinga - gitarzysta

 

Altın Gün – o zespole

Debiutancki album, zatytułowany On, zespół Altın Gün wydał w 2018 roku. W swojej twórczości łączą przeszłość i teraźniejszość, tworząc muzykę, określaną jako psychodeliczny pop. Widoczne jest to zwłaszcza na ich drugim albumie Gece, wydanym w 2019 roku. Płyta ta była nominowana do 62. nagrody Grammy w kategorii Best World Music Album.

 

Altın Gün wnosi do swoich kolejnych propozycji styl groove i mnóstwo dźwiękowych niespodzianek. Czerpie z różnorodnej i bogatej tradycji ludowej muzyki tureckiej oraz anatolijskiej, dodając nowoczesnego sznytu, co zauważyć można w ich trzecim albumie – Yol (2021). Altın Gün tworzy ścieżki dźwiękowe, których nie słychać było od późnych lat 60. i wczesnych 70. Ich nagrania przenoszą słuchacza do niezwykłego świata. Czwartym albumem zespołu jest płyta Âlem, która wydarza została kilka miesięcy po krążku Yol. Ponownie łączy tureckie rytmy z charakterystycznym, cienkim electro-funkem i muzyką house. Nagrana została już po odejściu z zespołu gitarzysty, Bena Ridera. 

 

Altın Gün - koncerty

Koncerty Altın Gün cieszą się ogromną popularnością wśród publiczności. Bilety na wydarzenia z ich udziałem sprzedają się błyskawicznie. Do tej pory wystąpili na wielu scenach na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, w Europie – w Niemczech, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech, w Irlandii, Belgii, Norwegii, Szwajcarii i wielu innych. Pojawili się na największych festiwalach muzycznych: Footprints 2019, Elbjazz Festival 2019, Beaches Brew 2017, Way Back When 2019, Tomavistas 2018, The Jesus and Mary Cha, Festival Les Primeurs de Massy 2018, Upon The-My-O-My 2019, Paaspop 2021, Into the Great Wide Open 2018, Pukkelpop 2019, obok Billie Eilish, Post Malone, Twenty One Pilots.

 

Altın Gün – koncerty 2022

Co przygotował na najbliższą przyszłość Altın Gün? Koncerty 2022 – a zapowiadają się znakomicie! Zespół ponownie wyruszy w trasę po Europie i Stanach Zjednoczonych. Zagra na wielu festiwalach muzycznych, m.in. Best Kept Secret Festival 2022 w Holandii, Wide Awake Festival 2022 w Wielkiej Brytanii, Rock Werchter 2022 w Belgii, La Route du Rock - Collection Hiver 2022 we Francji, Coachella Valley Music and Arts Festival w Stanach Zjednoczonych czy Primavera Sound Festival Weekend 2 2022 w Hiszpanii.

 

Altın Gün w Polsce

A już niebawem – Altın Gün w Polsce! Fenomenalny zespół zagra na OFF Festival Katowice w Dolinie Trzech Stawów. Wystąpią na scenie wraz z Rina Sawayama, Metronomy, Iggy Pop, Dry Cleaning, Q, Molchat Doma, DJ Seinfeld presents MIRRORS: LIVE!, Yves Tumor & Its Band, Yard Act, Erika de Casier, Pi’erre Bourne, Natalie Bergman, Squid, Mdou Moctar, The Armed i innych. Jak móc uczestniczyć w wydarzeniu? Wystarczy zaopatrzeć się w bilet!

Altın Gün - Często zadawane pytania

  • Altın Gün wydał dotychczas albumy On (2018), Gece (2019), Yol (2021), lem (2021).
  • Altın Gün tworzy muzykę w stylach anatolijski rock, turecki folk i psychodeliczny rock.
  • Kariera Altın Gün rozpoczęła się w 2016 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Altın Gün
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/