Alice Cooper

Alice Cooper

Alice Cooper, a właściwie Vincent Damon Furnier urodził się 4 lutego 1948 roku. Jest to amerykański piosenkarz, autor tekstów i aktor. Dzięki zgrzytliwemu głosowi i show scenicznemu, które zawiera liczne rekwizyty i iluzje sceniczne, w tym pirotechnikę, gilotyny, krzesła elektryczne, sztuczną krew, gady, lalki i pojedynki na miecze, Cooper jest uważany przez dziennikarzy muzycznych za "ojca chrzestnego shock rocka". Alice Cooper czerpał inspiracje z horrorów, wodewilu i rocka garażowego, aby stworzyć makabryczną i teatralną markę rocka, która ma szokować publiczność.

Zespół "Alice Cooper" powstał w Phoenix w Arizonie w 1964 r. Jego korzenie sięgają zespołu The Earwigs, w skład którego wchodzili Furnier (śpiew i harmonijka ustna), Glen Buxton (gitara prowadząca) oraz Dennis Dunaway (gitara basowa i wokal w tle). W 1966 roku do tej trójki dołączył Michael Bruce grający na gitarze rytmicznej, a w 1967 roku na perkusji pojawił się Neal Smith. Cała piątka nazwała zespół Alice Cooper i w 1969 roku wydała swój debiutancki album, który odniósł niewielki sukces na listach przebojów. Zespół osiągnął szczyt popularności w 1973 roku, wydając szósty album studyjny "Billion Dollar Babies". Zespół rozpadł się w 1975 roku, a Vincent Damon Furnier przyjął nazwę zespołu jako swoje nazwisko i pseudonim sceniczny, rozpoczynając karierę solową od wydanego w 1975 roku albumu “Welcome to My Nightmare”. W ciągu swojej kariery Cooper sprzedał ponad 50 milionów płyt.

Alice Cooper eksperymentował z wieloma stylami muzycznymi, takimi jak art rock, hard rock, heavy metal, new wave, glam metal i rock industrialny. Poza muzyką artysta jest aktorem filmowym, gwiazdą golfa, restauratorem, a od 2004 roku DJ-em radiowym prowadzącym klasyczny program rockowy "Nights with Alice Cooper".

Alice Cooper — koncerty i albumy

W 1973 roku zespół Alice'a Coopera rozpadł się, a wokalista rozpoczął działalność solową, prezentując czystszą i bardziej profesjonalną wariację na temat swoich przebojów z początku lat 70. Debiut solowy Coopera z 1975 roku, "Welcome to My Nightmare", okazał się być wielkim przebojem, a jego występy stały się jeszcze bardziej rozbudowane, gdyż stał się regularnym bywalcem telewizji. Jednak kolejne solowe krążki sprawiły, że jego popularność malała aż do albumów "Trash" z 1989 roku i "Hey Stoopid" z 1991 roku, na których połączył swoje charakterystyczne brzmienie z hair metalowymi aranżacjami i produkcją, zyskując nową publiczność. Oddani fani Coopera sprawili, że pozostał on w grze jeszcze długo po szczycie popularności w latach 70., regularnie koncertując i wydając albumy, takie jak "Detroit Stories" z 2021 roku.

Alice Cooper — bilety

Alice Cooper w Polsce! Artysta ponownie odwiedzi nasz kraj występując w czerwcu w Amfiteatrze w Dolinie Charlotty w Słupsku. Nie przegap tej wyjątkowej okazji i sprawdź dostępne bilety!

Alice Cooper - Często zadawane pytania

  • Alice Cooper wydał dotychczas albumy: "Welcome to My Nightmare" (1975), "Alice Cooper Goes to Hell" (1976), "Lace and Whiskey" (1977), "From the Inside" (1978), "Flush the Fashion" (1980), "Special Forces" (1981), "Zipper Catches Skin" (1982), "DaDa" (1983), "Constrictor" (1986), "Raise Your Fist and Yell" (1987), "Trash" (1989), "Hey Stoopid" (1991), "The Last Temptation" (1994), "Brutal Planet" (2000), "Dragontown" (2001), "The Eyes of Alice Cooper" (2003), "Dirty Diamonds" (2005), "Along Came a Spider" (2008), "Welcome 2 My Nightmare" (2011), "Paranormal" (2017), "Detroit Stories" (2021).
  • Alice Cooper tworzy muzykę z gatunków: hard rock, heavy metal, shock rock, glam rock.
  • Kariera Alice’a Coopera rozpoczęła się w 1964 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Alice Cooper
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/