Aleksander Milwiw Baron

Aleksander Milwiw Baron

Aleksander Milwiw Baron to polski gitarzysta, saksofonista oraz kompozytor. Od wielu lat jest członkiem zespołu Afromental. Swoje dzieciństwo oraz młodość spędził we Wrocławiu. W mieście tym ukończył Państwową Szkołę Muzyczną im. Karola Szymanowskiego I stopnia w klasie fortepianu, a także II stopnia w zakresie gry na saksofonie. Jest również absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego.

Aleksander Milwiw Baron - informacje o artyście 

Baron swoje pierwsze kroki w świecie muzyki stawiał w 2007 roku, gdy został dostrzeżony na konkursie Coke Live Fresh Noise, którego został laureatem. W swojej dotychczasowej karierze współpracował z takimi artystami, jak Blog27, Mrozu, Mesajah, Maria Sadowska czy Dziun. W 2014 roku został gitarzystą zespołu Afromental i to właśnie on otworzył mu drzwi do ogólnopolskiej kariery. Jest to obecnie bardzo rozpoznawalny artysta działający pod pseudonimem Baron muzyka, jaką tworzy wraz z pozostałymi członkami zespołu to połączenie rocka i hip-hopu.

 

Grupa zadebiutowała płytą zatytułowaną "The Breakthru". Z kolei z piosenką "I've Got What You Need" zespół wystąpił w finale wyłaniającym reprezentanta Polski na Konkurs Piosenki Eurowizja, w którym zajął dziewiąte miejsce. Za swój drugi album o nazwie "Playing with Pop" otrzymali nominację do prestiżowej nagrody Fryderyki w kategorii "Album roku Hip-Hop/R&B". Kolejny album Afromental- "The B.O.M.B" ujrzał światło dzienne w 2011 roku, a kolejny "Mental House" trafił na półki sklepowe trzy lata później. Członkowie zespołu mają za sobą także debiut telewizyjny w serialu "39 i pół". Nagrali także piosenkę do filmu "Kochaj i tańcz". Z Robertem Krawczykiem współtworzy natomiast projekt o nazwie Karate Basstards, który reprezentuje przede wszystkim nurt muzyki elektronicznej. Baron brał udział w koncertach w ramach trasy po Polsce, jaką odbywał znany i ceniony kompozytor muzyki filmowej Hans Zimmer. 

Baron koncerty

Afromental wraz ze swoim frontmanem, którym jest Baron koncerty wielokrotnie grał w miejscowościach w całej Polsce. Obecnie próbuje ona swoich sił w zupełnie innych muzycznych projektach, dzięki którym Baron koncerty 2021 odbywa m.in wraz z Łukaszem Zagrobelnym, TOMSONEM oraz Marcinem Sójką.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Serecki, CC-BY-SA 4.0

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Aleksander Milwiw Baron
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/