Aldona Orman

Aldona Orman

Aldona Orman to urodzona w 1968 roku w Przedborzu – polska aktorka filmowa i teatralna. W 1991 została absolwentka Wydziału Lalkarskiego filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.

Rozwój kariery aktorskiej Aldony Orman

W 1989 roku miał miejsce debiut aktorski Aldony Orman. Wystąpiła wtedy na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu. Wcieliła się w rolę Marfy Jegorowny Babakiny w Iwanowie Antoniego Czechowa. Od 1992 roku przez cztery lata można było ją zobaczyć na deskach teatrów w Niemczech: Labor Theater w Monachium, Pathos Vansport Theater oraz Maodernes Theater.

 

Po jej powrocie do Polski została częścią zespołu warszawskiego Teatru Kwadrat, z którym współpracowała w latach 1998–2012. W jej dorobku znajdują się również występy w Teatrze Polskim we Wrocławiu, Teatrze Ludowym w Krakowie oraz Atlantis w Warszawie .

 

Aldona Orman zdobyła popularność dzięki grze w serialach, takich jak Klan, Barwy szczęścia, Na dobre i na złe, Glina czy Pierwsza miłość. Aktorka wystąpiła również w takich filmach jak Quo vadis czy Czego boją fię faceci, czyli seks w mniejszym mieście.

Aldona Orman spektakle 2022

Aldona Orman jest aktorką, którą można zobaczyć zarówno w telewizji jak i teatrze. Spektakle 2021 z udziałem aktorki to między innymi komedia Quiz w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. Spektakl koncentruje się wokół prawdziwej historii Charlesa Ingrama i skandalu związanego z dużą wygraną. Na scenie oprócz aktorki będzie można zobaczyć między innymi Katarzynę Zielińską czy Olgę Paszkowską. Spektakl w Warszawie będzie można zobaczyć w Teatrze Komedia.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Serecki, CC-BY-SA 4.0

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Aldona Orman
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/