Alanis Morissette

Alanis Morissette

Alanis Morissette to kanadyjska wokalistka, autorka tekstów, mulitiinstrumentalistka, producentka muzyczna i aktorka. Urodziła się 1974 roku w Ottawie.

 

Ze strony matki ma pochodzenie węgierskie, a ze strony ojca francuskie i irlandzkie. Jako dziecko uczyła się gry na fortepianie, pobierała lekcje tańca, a także pojawiła się w programie telewizyjnym.

Początek kariery Alanis Morisette 

W 1991 roku Alanis Morisette wydała debiutancką płytę „Alanis”. Ukazała się ona wyłącznie w Kanadzie, gdzie pokryła się platyną. Pochodzące z niej piosenki „Too Hot”, „Walk Away” oraz „Feel Your Love” dobrze radziły sobie na listach przebojów.

 

Trzeci album Morissette - „Jagged Little Pill” z 1995 roku był pierwszym, który ukazał się za granicą. Utrzymany był w stylu alternatywnego rocka. Odniósł ogromny międzynarodowy sukces – do dziś w Stanach sprzedał się w 15 milionach egzemplarzy i pokrył platyną w kilkunastu krajach, w tym 14-krotną w Australii. Największy hit wokalistki - „Ironic” trafił na 1. miejsce kanadyjskich i amerykańskich list przebojów. Inne znane utwory z płyty to „You Oughta Know”, „All I Really Want” oraz „Hand in My Pocket”.

 

Kolejny krążek powtórzył sukces poprzednika. Wydany w 1998 roku „Supposed Former Infatuation Junkie” pokrył się platyną bądź złotem w niemal 30 krajach. Piąta płyta, wydana w 2002 roku „Under Rug Swept” również zebrała złote i platynowe certyfikaty, choć nie były one porównywalne z osiągnięciami dwóch poprzednich wydawnictw. Wydany dwa lata później „So-Called Chaos” sprzedawał się o wiele gorzej. Ostatnia płyta Alanis Morissette - „Havoc and Bright Lights” pochodzi z 2012 roku. Koncerty Alanis Morissette w dalszym ciągu cieszą się bardzo dużą popularnością na całym świecie.

Alanis Morisette koncerty 2021

Alanis Morisette należy do czołówki światowych gwiazd. Alanis Morisette w Polsce wystąpi już 6 listopada w Warszawie. Będzie to wyjątkowa okazja, aby usłyszeć jej utwory na żywo. Koncert w Warszawie będzie częścią europejskiej trasy Such Pretty Forks In The Road. 

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Justin Higuchi, CC-BY-SA 2.0

Alanis Morissette - Często zadawane pytania

  • Alanis Morissette jest kanadyjską piosenkarką i autorką tekstów. Urodziła się 1 czerwca 1974 roku w Ottawie.
  • Artystka jest siedmiokrotna laureatka nagrody Grammy.
  • W 2016 roku zaczęła nagrywać comiesięczne podcasty Conversation with Alanis Morissette, w których rozmawia z autorami książek, lekarzami, edukatorami i terapeutami, poruszając różnorodne psychospołeczne tematy.
  • Albumy Alanis Morissette sprzedały się w nakładzie ponad 55 milionów sztuk na całym świecie.
  • Debiut został wydany 6 kwietnia 1991 roku, a nazywa się Alanis.
  • W 1999 roku Alanis Morissette po raz pierwszy spróbowała swoich sił w aktorstwie. W swoim dorobku ma role w takich filmach jak Dogma i Jay i Cichy Bob kontratakują w reżyserii Kevina Smitha, w serialach Seks w wielkim mieście i Trawka oraz spektaklu Monologi waginy.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Alanis Morissette
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/