Na czasie

fame-mmafilharmonia-dowcipumemorial-kamili-skolimowskiejroztanczony-narodowygala-kswharry-potter-symfonicznie

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Miejsce Kościół św. Kazimierza w Poznaniu

Kościół św. Kazimierza w Poznaniu

Poznań, ul. Bydgoska 4B
Sprawdź wydarzenia
Kościół św. Kazimierza w PoznaniuOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Kościół św. Kazimierza w Poznaniu to barokowy kościół zlokalizowany na poznańskiej Śródce. Aktualnie obiekt należy do parafii polskokatolickiej, dawniej funkcjonował jako świątynia reformacka. Jest jedną z najciekawszych przestrzeni historycznych w stolicy Wielkopolski. W Kościele św. Kazimierza w Poznaniu odbywają się wydarzenia kulturalne takie jak koncerty muzyki klasycznej. Akustyka obiektu sprzyja organizacji muzycznych spotkań. Sprawdź harmonogram granych w Kościele św. Kazimierza w Poznaniu koncertów i nie przegap najciekawszych wydarzeń! Odwiedź Kościół św. Kazimierza w Poznaniu – bilety na występy muzyków w jego niezwykłej przestrzeni znajdziesz na stronie ebilet.pl.

Kościół św. Kazimierza w Poznaniu – koncerty

Współorganizowane przez Kościół św. Kazimierza w Poznaniu koncerty odbywały się m.in. w ramach festiwalu Poznań Katharsis Festival. Imprezie, poza muzycznymi występami, towarzyszyły przedstawienia, warsztaty oraz pasjonujące debaty na kanwie duchowych źródeł Polski i Europy. Uczestnicy wydarzenia mogli usłyszeć Jerycho, Morgaine, GŠ Ansamblis, Oratio Dominica – dzieła wszystkie Cypriana Bazylika z Sieradza oraz pieśni i psalmy XVI-wiecznego kompozytora w szczególnej polsko-litewskiej interpretacji. Bilety na koncerty cieszyły się niemałym zainteresowaniem.

Jakie wydarzenia kulturalne na nadchodzący czas szykuje Kościół św. Kazimierza w Poznaniu? Koncerty zaplanowali w nim soliści Rzymskiej Opery Kameralnej. Podczas zorganizowanego przez Kościół św. Kazimierza w Poznaniu wydarzenia wystąpią trzej włoscy tenorzy i sopranistka. Artyści przeniosą publiczność w świat najsłynniejszych melodii z Italii. Program wypełnią arie z takich oper jak La Traviata i Tosca oraz pieśni neapolitańskie O sole mio czy Mamma. Nie zabraknie też Czterech pór roku Antonio Vivaldiego. W czasie współtworzonego przez Kościół św. Kazimierza w Poznaniu wydarzenia można będzie usłyszeć także wzruszające utwory włoskiej muzyki filmowej. Bilety są już dostępne do nabycia.

Zaplanowane przez Kościół św. Kazimierza w Poznaniu koncerty 2022 to również koncerty wiedeńskie – Vienna Opera Gala. Publiczność będzie miała okazję zachwycić się wyjątkowymi aranżacjami arii i operetek wiedeńskich oraz kanonów instrumentalnej muzyki klasycznej wiedeńskich kompozytorów. Nie przegap najciekawszych wydarzeń! Sprawdź, jakie eventy będzie gościł Kościół św. Kazimierza w Poznaniu. Koncerty 2022 to znakomita okazja do spotkania z wybitnymi wykonawcami muzyki klasycznej.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Niedostępne w tym obiekcie

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kościół św. Kazimierza w Poznaniu?
Kościół św. Kazimierza w Poznaniu znajduje się przy ulicy Bydgoskiej 4. Obiekt jest zlokalizowany w dzielnicy Śródka. Odwiedzając wydarzenia organizowane przez Kościół św. Kazimierza w Poznaniu, bilety można nabyć wygodnie przez internet.
Jakie wydarzenia odbyły się w Kościele św. Kazimierza w Poznaniu?
Kościół św. Kazimierza w Poznaniu był gospodarzem licznych koncertów muzyki klasycznej, np. spotkań z włoskimi operami. W jego wnętrzach rozbrzmiewały również polskie kolędy. W ramach wydarzenia o nazwie Kolędy polskie, współtworzonego przez Kościół św. Kazimierza w Poznaniu, można było usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy oraz historie o powstaniu określonych kompozycji.
Kiedy został utworzony Kościół św. Kazimierza w Poznaniu?
Kościół św. Kazimierza w Poznaniu został ufundowany przez Łukasza Szeligę Niemojowskiego dla franciszkanów reformatów. Autorem projektu był Krzysztof Bonadura Starszy kierujący pracami od 1663. Dach świątyni ucierpiał w 1945 roku, renowacji dokonano w latach 1959-1961, a obecnie kościół należy do parafii Kościoła Polskokatolickiego.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też